תגובות

פיגוע דריסה בשמעון הצדיק בירושלים: שישה נפצעו קל עד בינוני – המחבל חוסל

לפני זמן קצר התקבל דיווח אודות פיגוע דריסה בדרך שכם בשכונת שמעון הצדיק בירושלים.

רכב אשר הגיע לעבר מחסום משטרתי בו מוצבים לוחמי משמר הגבול, פגע ודרס מספר שוטרים.


הכוח הגיב בירי וחיסל את המחבל. כתוצאה מהפיגוע פונו שישה לוחמים שנפגעו בדרגות פציעה שונות, להמשך טיפול רפואי.

תיעוד רגע הפיגוע.

מדובר מד"א נמסר כי "בשעה 16:57 התקבל דיווח על מספר הולכי רגל שנפגעו מרכב בדרך שכם בירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח שערי צדק והדסה הר הצופים 6 פצועים, בהם 2 במצב קל עד בינוני ו- 4 קל."

אחד השוטרים שנפצעו, נפגע מירי מנשקו של חברו שניסה לפגוע במחבל – מצבו בינוני.


כוחות משטרה נוספים הגיעו לזירה בפיקוד מפקד מחוז ירושלים והחלו בחקירה.

קרדיט: דוברות המשטרה.

פראמדיק מד"א אבי שיף וחובש בכיר במד"א משה חמד סיפרו: "כשהגענו למקום הפצועים היו כולם בהכרה מלאה וסבלו מחבלות בגפיים. ביצענו בדיקות רפואיות והענקנו להם טיפול רפואי ראשוני בשטח שכלל חבישות ועצירת דימומים, הכנסנו אותם לאמבולנסים ולניידות לטיפול נמרץ ופינינו אותם לבתי החולים בירושלים כשמצבם יציב."

יחיאל שטרן נהג האמבולנס של איחוד הצלה סיפר: "מדובר בככל הנראה אירוע דריסה, הענקנו סיוע רפואי ראשוני במקום שכלל עצירת דימומים וחבישה ולאחר מכן פינינו את נפגעת אחת באורח בינוני לבית החולים שערי צדק."

צילום: דוברות איחוד הצלה.

בנצי אורינג מפקד זק״א ירושלים: ״מדובר במחבל בן 42 שדהר עם רכבו ופגע במספר הולכי רגל. בזכות תושייתם של שוטרים במקום נמנע אסון כבד יותר, המחבל נורה ונהרג. מספר נפגעים חולצו ופונו ע״י מד״א לבית החולים."

צילום: דוברות זק״א.

בעקבות הפיגוע החמור, מסר יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר בתגובה: "הכתובת הייתה על הקיר. אני זועק למעלה מחודש ומזהיר, שבשכונת שמעון הצדיק, קם קן צרעות של החמאס וכל עוד המשטרה לא תדביר ותחסל את קן הצרעות, ימשיכו הפיגועים להכות. אתמול זה היה כלפי תושבי השכונה היהודים, היום זה כלפי שוטרים. את הפארסה הזו צריכים לעצור ומייד. יש בשמעון הצדיק כמה עשרות של תומכי חמאס וטרור ובהם צריך לטפל".

עוד הוסיף ח"כ בן גביר: "צריכים לגבות מהטרוריסטים מחיר כבד, על כל פיגוע ולחזור לסיכולים ממוקדים, גם במזרח ירושלים".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: