תגובות

מטח רקטות לעבר תל אביב והמרכז: עשרות טילים ייורטו – 19 נפצעו מהבוקר

כמאה רקטות שוגרו לעבר תל אביב והמרכז, אשדוד, אשקלון ועוטף עזה תוך זמן קצר, לפחות 10 מהם ייורטו.

המטח לעבר ערי המרכז. קרדיט: דדי פולד.


דובר מד"א מוסר כי החל משעות הבוקר ועד לשעה זו (16:15) החובשים והפרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ל-19 נפגעים כתוצאה מירי הרקטות מעזה, בהם: 11 נפגעי גוף, מהם 2 במצב קל שנפגעו מרסיסים, 9 שנחבלו בדרכם למרחב מוגן, מהם ילד בן 7 שנפגע באורח בינוני בגפיים מדלת זכוכית שהתנפצה ו-8 קל

8 נפגעי חרדה טופלו ופונו לבתי החולים ע"י צוותי מד"א.

חובש רפואת במד"א יששכר וייס סיפר: "כשהגעתי למקום הובילו אותי לתוך הממ"ד שבו שכב הילד כשהוא בהכרה מלאה וסובל מפציעה מדממת בידו משברי זכוכית. סיפרו לי שבזמן שנשמעה האזעקה הילד שהיה בחצר רץ למרחב המוגן והתנגש בדלת זכוכית שהתנפצה. הכנסתי אותו לאמבולנס תוך כדי חבישה ועצירת הדימום ופיניתי אותו במצב בינוני לבית החולים כשמצבו יציב והוא בהכרה מלאה."

במועצה איזורית לכיש חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח אישה כבת 60 במצב קל עם רסיסי זכוכיות, אישה כבת 40 שנחבלה באורח קל בדרכה למרחב המוגן ואישה נפגעת חרדה.

במקביל, כלי טיס בלתי מאוייש חדר מרצועת עזה והתפוצץ סמוך לאחד היישובים. אין נפגעים.


קרדיט צילום: אבי בלקני, חדשות השואגים לימין.

בשעה 14:34 נפלו שתי רקטות סמוך ליישוב באחד מהיישובים במערב בבנימין. אזעקה הופעלה ביישוב ונשלחה הודעה לתושבים. במקום פרצה שריפה לא גדולה שמטופלת על ידי הרבש"ץ וכוחות כיבוי.

צילום: דוברות בנימין.

באחד מישובי שער הנגב אותר רחפן ואליו קשור מטען נפץ. הרחפן נוטרל על ידי חבלן. אין נזק לרכוש ואין נפגעים בגוף.

שדה דוד, צילום: חדשות כל העולם.

תיעוד היירוטים מעל בני ברק. צילום: חדשות כל העולם.

דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה, מוסר כי בהוראתו של מפקד הזרוע הצבאית של חמאס, מוחמד דף, שוגר טיל לעבר שדה התעופה רמון בדרום ישראל. לדבריו, מדובר בטיל שמכונה "עיאש" שמגיע לטווח של 250 ק"מ. הטיל הוא הוסיף שוגר למען מסגד אל-אקצא והוא חלק מהתגובה על ההתנקשות במפקדים והמהנדסים של הארגון.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: