תגובות

תיעוד: ערבי הוכה קשות בטיילת בבת ים לאחר שניסה להימלט מתקיפה

המשטרה פתחה הערב בחקירה עם קבלת דיווח על אירוע סמוך לטיילת בבת ים, במהלכו תקפו אנשים נהג רכב שחלף במקום וניסה להימלט תוך כדי שפוגע באזרחים.

עפ"י גורמי רפואה, נהג הרכב – תושב רמלה בשנות השלושים לחייו פונה באורח בינוני אל המרכז הרפואי איכילוב.


"משטרת ישראל תפעל ביד קשה נגד מפרי החוק והסדר הציבורי ותדאג למצות את הדין עם המעורבים," ציינו במשטרה.

ח"כ ינון אזולאי (ש"ס) בתגובה להתפרעות צעירים יהודים הערב: "בימים ובשעות אלו כוחות הביטחון מתמודדים עם טרור מבית ומחוץ, עלינו לחזקם ולא חלילה ההיפך. המראות של צעירים מתוכינו שמתפרעים ומשחיתים רכוש הם מזעזעים ומעוררים שאט נפש. זו לא דרכנו!

אין היתר לשום יהודי לנוהג כך לקחת את החוק לידיים לפעול באלימות ולהוביל לאנרכיה. עלינו לתת לכוחות הביטחון לעשות את מלאכתם ללא הפרעות כדי להשיב את הסדר לרחובות ערי ישראל.

אני מצפה מהשר לביטחון פנים ומשטרת ישראל לשים דגש על השבת תחושת הביטחון לתושבי לוד, עכו ושאר הערים המעורבות. כולנו מאחורי כוחות הביטחון, ביחד בעז"ה ננצח".

שר הביטחון לשעבר, יו״ר ימינה נפתלי בנט מגנה את הלינץ׳ בבת ים: ״המראות האיומים הערב בבת ים מעוררי חלחלה. זוהי לא דרכנו. פגיעה בחפים מפשע זהו מעשה לא יהודי, לא מוסרי, לא אנושי. אני קורא לכולם – גם בשעות קשות אלו, אין לקחת את החוק לידיים. עצרו. עכשיו״.


שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין: "כמי שאמון על מערכת הבריאות, בה עובדים זה לצד זה יהודים וערבים כדי להציל חיים, אני מזועזע עד עמקי נשמתי מהאירועים הקשים בעכו, בלוד, בבת ים ובכל רחבי הארץ. טילי חמאס לא מבדילים בין יהודים לערבים. את המאבק בקורונה עשינו יחד, אסור לנו לאפשר פגיעה בחיים המשותפים. לצערי במקום להרגיע את הרוחות, חברי הכנסת של המפלגות הערביות ליבו את האש והתסיסו לתוקפנות של ערבים כלפי יהודים. גם אלימות הפוכה של יהודים כלפי ערבים ראויה לכל גינוי. המשטרה חייבת לנהוג ביד ברזל כלפי כל פורע חוק וכלפי כל אלימות".

בעקבות הסרטון בבת ים הגיב יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר: "הסרטון מבת ים קשה לצפייה . ברור שאני מתנגד למראות קשים אלה, אך יחד עם זאת לא אתן להפוך היוצרות. יהודים מותקפים, ילד בן 6 נרצח".

ח"כ בן גביר הוסיף: "אני כרגע מבקר בבית החולים בנהריה שם מאושפז צעיר יהודי פצוע קשה מלינץ של ערבים, הגעתי לעכו ושמעתי כיצד תקפו את הצעיר וצעירים יהודים נוספים, גם האירוע בבת ים לא ישכיח מי התוקף ומי המתגונן ומה קנה המידה: ישנם מאות פיגועי אבנים ובקבוקי תבערה, ספרי תורה נשרפים בתי כנסת עולים באש, משטרה בהתרסקות וחוסר משילות בכל רחבי הארץ.


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: