תגובות

עימותים אלימים בעכו וחיפה: יהודי שהותקף באבנים מערבים נפצע אנוש – הולך רגל נדרס ונפצע בינוני

כוחות משטרה ולוחמי יס״מ פועלים כעת סמוך לכיכר חב"ד בעכו בעקבות התקהלות של עשרות מפגינים שהחלו ביידוי אבנים מאסיבי לעבר השוטרים.

כוח משטרה הדף את המתפרעים שיידו אבנים לעבר השוטרים. למקום נקלע רכב של יהודי שהותקף ופגע בשוגג באחד ממיידי האבנים.


מס׳ מפגינים ערבים תקפו אותו במקלות ואבנים כאשר עפ״י גורמי רפואה האזרח נפצע באורח אנוש. נהג הרכב שנפצע קשה ושלושה פצועים נוספים פונו לקבלת טיפול רפואי. רכבו של האזרח הוצת.

צילום מהארוע. קרדיט: דוברות המשטרה.

מדוברות מד"א נמסר כי בשעה 21:04 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב אשר על פצוע במהלך הפרות סדר סמוך לתחנה המרכזית בעכו. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו למרכז הרפואי לגליל בנהריה גבר כבן 30 במצב קשה עם חבלת ראש כשהוא מורדם ומונשם.

בנוסף, למרכז הרפואי לגליל בנהריה פונו, 3 פצועים בשנות ה-20, מהם שניים עם חבלות ראש כתוצאה מידוי אבנים ו-1 שככל הנראה נפגע מרכב.


סה"כ באירוע 4 פצועים עם חבלות ראש, בהם 1 קשה מורדם ומונשם ו-3 בינוני בהכרה. "

חובש בכיר במד"א פיראס רייס סיפר: "היינו בסמוך לאזור כשראינו את הפצוע שוכב כשהוא מחוסר הכרה וסובל מחבלת ראש מדממת. מיד התחלנו בטיפול רפואי מציל חיים שכלל חבישות והנשמה ופינינו אותו במצב יציב להמשך טיפול בבית החולים."

צילום: דוברות המשטרה.

בנוסף, במהלך הפגנה שהתקיימה בצומת ברניצקי החלו המפגינים ליידות אבנים לעבר הרכבים ולקרוא קריאות גזעניות. השוטרים פיזרו את המתפרעים תוך כדי שימוש באמצעים ועצרו כאמור 6 מהם.

בשעה 21:13 התקבל דיווח על הולך רגל שנפגע מרכב סמוך להפרות סדר בדרך יפו בחיפה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח רמב"ם גבר בן 26 במצב בינוני עם חבלת ראש.

ניסיון דריסה של עשרות מפגינים במושבה הגרמנית בחיפה.

מהמשטרה נמסר כי "כוח משטרה שפעל כנגד מתפרעים במושבה הגרמנית בחיפה הדף את המתפרעים. למקום נקלע רכב שהותקף על ידי ההמון. נהג הרכב נמלט מהמקום ובמהלך נסיעתו פגע באדם אשר נפצע באורח קל / בינוני. לאחר זמן קצר נעצר נהג הרכב כבן 20 ונלקח לחקירה."

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין: "כמי שאמון על מערכת הבריאות, בה עובדים זה לצד זה יהודים וערבים כדי להציל חיים, אני מזועזע עד עמקי נשמתי מהאירועים הקשים בעכו, בלוד, בבת ים ובכל רחבי הארץ. טילי חמאס לא מבדילים בין יהודים לערבים. את המאבק בקורונה עשינו יחד, אסור לנו לאפשר פגיעה בחיים המשותפים. לצערי במקום להרגיע את הרוחות, חברי הכנסת של המפלגות הערביות ליבו את האש והתסיסו לתוקפנות של ערבים כלפי יהודים. גם אלימות הפוכה של יהודים כלפי ערבים ראויה לכל גינוי. המשטרה חייבת לנהוג ביד ברזל כלפי כל פורע חוק וכלפי כל אלימות".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: