תגובות

מטח כבד לעבר הדרום והשפלה: ילד בן 5 נהרג ושישה נפצעו כתוצאה מנפילה בשדרות

לפני זמן קצר נשמעו אזעקות באזורים רבים בדרום ובשפלה, גדודי אלקסאם הודיעו שירו מטח של 130 רקטות בתגובה להורדת המגדל.

יש נפילות במספר ערים:


אשקלון 14 זירות.
נתיבות 2 זירות.
אשדוד זירה אחת.
רמת גן זירה אחת.
נתיבות 2 זירות.

שדרות 3 זירות.

שדרות: חובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה קבעו את מותו של ילד בן 5 ופינו לבי"ח ברזילי 6 פצועים, בהם: 2 בינוני- אישה כבת 40 וילד כבן 6 ו-4 במצב קל.

צילום: דוברות עיריית שדרות.


שדרות.

יעקב ישראל בר יוחאי סגן ראש סניף איחוד הצלה בשדרות מדווח מהזירה: "הגענו למקום יחד עם צוות ניידת טיפול נמרץ של איחוד הצלה ונתקלנו בילד שנפצע אנושות ובאשה שנפצעה קשה. למרבה הצער נקבע מותו של הילד עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבל. כמו כן הענקנו סיוע למספר נפגעים נוספים שסבלו מחבלות ופציעות הדף".

פראמדיק מד"א אביב שנאור ויוסי חלבי סיפרו: כשהגענו למקום ראינו פגיעה בקומה החמישית בבניין בן 6 קומות. ניתן היה לראות מהחור שנפער אש בדירה. בסריקה שבוצעו בבניין כולו לא אותרו נפגעים. בבניין סמוך בדירה בקומה הרביעית הבחנו ברסיס שחדר מחלון הבית וכשעלינו לדירה ראינו ילד כבן 6 מחוסר הכרה עם פגיעות רסיסים. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים וביצענו בו פעולות החייאה ולאחר טיפול דחוף במקום פינינו אות במהירות לבית חולים ברזילי תוך המשך פעולות החייאה. הורידו אלינו לניידות טיפול נמרץ אישה כבת 35 וילד כבן 5, האישה שנפגעה מרסיסים בפלג גופה העליון הייתה בהכרה, הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה והיא פונתה במצב קשה לבי"ח. ילד בן ה-5 סבל פציעה מרסיס בראש ולאחר טיפול ראשוני פינינו אותו כשמצבו בינוני ויציב."

כוחות המשטרה במרחב לכיש פועלים בכ 14 זירות שאותרו בעיר אשקלון, מהן פונו מספר פצועים בדרגות פציעה שונות.

תיעוד מפגיעה ישירה בכניסה לבניין באשקלון.

מפקד מרחב לכיש, ניצב משנה ברק מרדכי, נמצא בשטח ומפקד על הכוחות הפועלים ברחבי המרחב.

אשקלון.

אשקלון, צילום: עיריית אשקלון.

נתיבות: קרדיט נועם ישראל, חדשות כל העולם.

פגיעה ישירה באשקלון.

שדות נגב: אותרה פגיעה ישירה בגן ילדים ריק מאדם. אין נפגעים בגוף. נזק נגרם לרכוש.
בנוסף, שריפה נוספת פרצה בשטח חקלאי מסביב לישוב נוסף במועצה.

קרדיט תמונה: דוברות שער הנגב.

עיריית שדרות מודיעה בצער על מותו של עידו אביגל, הילד בן החמש, שנפגע הערב מרקטת קסאם בדירה בעיר. עובדי אגף הרווחה נמצאים עם המשפחה ומלווים אותה בשעתה הקשה.

צילום רפרודוקציה של עידו אביגל ז"ל.

ראש העיר, אלון דוידי, פגש הערב את האבא בעת שהתבשר על מות בנו, חיזק אותו ומסר לו את תנחומי התושבים. אמו של הילד מאושפזת בבית החולים ואחותו בת ה-7 נפגעה ונמצאת בסדרת בדיקות.

דוידי: "אנו כואבים את כאבה של המשפחה היקרה שהצטרפה לפני 4 שנים לקהילת שדרות ואיבדה הערב את בנם הרך. אנו דורשים מהנהגת המדינה להמשיך במבצע ולפגוע פגיעה אנושה בג'יהאד ובחמאס ובמנהיגיהם כדי להשיב את השקט לתושבי שדרות, עוטף עזה והדרום".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: