תגובות

הרוג וארבעה פצועים קשה ובינוני מירי נ"ט לעבר רכב בנתיב העשרה

ירי נ"ט בוצע לפני זמן קצר מצפון רצועת עזה לשטח ישראל. בזמן טיפול בפצועים בוצע ירי רקטות ופצמרים באיזור.

רופא, פראמדיקים וחובשים של מד"א קבעו את מותו של אדם אחד והעניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח ברזילי 4 פצועים, בהם 1 במצב אנוש, 1 במצב קשה ו-2 במצב בינוני בהכרה מלאה עם פציעות מרסיסים.


מתחקור ראשוני של אירועי ירי הנ"ט עולה כי בוצע ירי נ״ט אחד בלבד. צה"ל מדגיש כי המרחב אליו בוצע ירי הנ"ט הינו מרחב סגור ומבודד ויש להימנע מלהגיע אליו.

במקביל, צה"ל ממשיך לתקוף בשעה זו מטרות טרור ברצועת עזה.

‏חמאס פרסם תיעוד משנת 2012 של ירי נ"ט וטען שזה מהיום.

ד"ר רפאל סטרוגו, סמנכ"ל רפואה במד"א: שטיפל בפצועים סיפר: "ביצענו בשטח מיון ראשוני לשלושה פצועים, אחד מהם היה מחוסר הכרה וסבל מפגיעות הדף ורסיסים, הענקנו לו טיפול מציל חיים ופינינו אותו תוך המשך טיפול לבית החולים כשמצבו אנוש. פצוע נוסף היה בהכרה מעורפלת וסבל מחבלות קשות בגפיים ופגיעות הדף והפצוע השלישי היה בהכרה מלאה וסבל מפציעות רסיסים. פינינו את הפצועים לבית החולים תוך טיפול רפואי וייצוב מצבם. במשך כל האירוע נשמעו אזעקות ופעלנו תחת אש".

פראמדיקית מד"א רוית מרטינז שטיפלה בשטח בפצועים תחת אש סיפרה: "מדובר באירוע קשה, הגענו לפצועים בשטח כשברקע נשמעות אזעקות ונמשך הירי. הפצועים סבלו מפציעות הדף ורסיסים. טיפלנו בהם תוך שאנחנו מגינים עליהם ועלינו. לאחר טיפול חיוני דחוף בשטח וכשניתן היה להיחלץ מירי הטילים והפצצות חילצנו את הפצועים למקום בטוח ושם בסיוע רופא מד"א וכוחות מד"א נוספים פינינו אותם לבית החולים."


(צילום: חמ"ל דרום)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: