תגובות

השר ‏אוחנה: ״אנו מכריזים הלילה על מצב חירום אזרחי מיוחד בלוד"

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים דיון עם שרי הביטחון והבט״פ, המפכ״ל, ראש המל״ל, היועמ״ש ובכירים נוספים לאור האירועים בלוד.

בדיון סיכם ראש הממשלה נתניהו על הכרזת מצב חירום מיוחד בלוד והשר לביטחון פנים אוחנה הודיע שהוא יפעיל את סמכותו בעניין לאלתר. בנוסף סוכם שפלוגות מג״ב מיהודה ושומרון יגיעו לערים המעורבות עוד הלילה.


ראש הממשלה הנחה לפעול ביד קשה עם מפירי החוק והסדר ולעבות את הכוחות בשטח במטרה להשיב לעיר את השקט והסדר בהקדם האפשרי.

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה: ‏״אנו מכריזים הלילה על מצב חירום אזרחי מיוחד בלוד. נעשה כל שנדרש כדי להשיב את החוק והסדר בלוד ובכלל הארץ. לאחר התייעצויות ביטחוניות הוחלט על גיוס 16 פלוגות מג"ב במילואים, פינוי פלוגות מג"ב איו"ש לטובת לוד ותגבור כוחות המשטרה באופן מיידי״.

שר הביטחון והמשפטים בני גנץ: "שוחחתי עם ראש עיריית לוד יאיר רביבו ועידכנתי אותו על ההחלטה לתגבר את לוד בכוחות מג"ב באופן מיידי. במצב שאליו הגענו חייבים לפעול בתקיפות מול הפושעים, לצנן את הרוחות ולשמור על הסדר הציבורי. יש לנו כמנהיגי ציבור אחריות להרגעת המצב- וכך נפעל. נעניק למשטרה את כל האמצעים הנדרשים, לרבות הטלת עוצר בהתאם לצורך והערכת המצב בשטח בהתייעצות עם היועמ״ש."

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי הגיע לעיר לוד לקיים הערכת מצב עם מפקד המחוז, ניצב משה ברקת ומפקדיו בשטח:

"אנו פרוסים עם מאות שוטרים ולוחמי מג"ב בעיר לוד, בעקבות אירועים קשים המתרחשים בעיר ביממה האחרונה, ע"י פורעים המפרים את הסדר, פוגעים בתשתיות ובאזרחים.


נוכח העלייה ברף האלימות הוכרז מצב חירום מיוחד ויופנו כוחות נוספים של משטרה ומג"ב מגזרות אחרות לעיר לוד לרבות פלוגות מג"ב מגזרת יהודה ושומרון. בנוסף אנו נגייס 16 פלוגות מילואים של מג"ב לחיזוק מחוזות המשטרה במטרה להשיב את הסדר והביטחון בעיר לוד וברחבי הארץ.

עד כה נעצרו עשרות מתפרעים וידה הארוכה של המשטרה תגיע לכל מי שמעורב באלימות והפרות הסדר.

אני קורא לכל המנהיגים לגלות בשעה זו מנהיגות ואחריות, לקרוא להרגעת הרוחות ולמנוע התססה.
משטרת ישראל פרוסה על כל שוטריה ולוחמיה בכל רחבי הארץ בעשרות מוקדי הפרות סדר וזירות של נפילות טילים ואנו נמשיך לפעול עד שנשיב את הסדר והבטחון.

המציאות בשטח מורכבת וזו העת לחזק את השוטרים שניצבים בחזית, למען הציבור, תוך סיכון חייהם".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: