תגובות

תיעוד: מטח כבד של טילים למרכז – אישה נהרגה ועשרות נפצעו

אחרי תקיפה של חיל האוויר והשמדת בניין בעזה, החמאס קיימו את הבטחתם ושיגרו מטח כבד ביותר לעבר ערי המרכז, רקטות נפלו במספר ערים.

בין היתר, נשמעו אזעקות בתל אביב, גבעתיים, בני ברק, חולון, רמת גן, ראשון לציון, נתניה, לוד, רמלה, אלעד ויישובים רבים נוספים.


אשקלון ושדרות: כוחות המשטרה פעלו על מנת לאתר זירות בעקבות דיווחים על נפילות טילים.

פגיעה ישירה בשדרות.

ראשון לציון: חובשים ופראמדיקים של מד"א קבעו את מותה של אישה כבת 50 והעניקו טיפול רפואי לשני נפגעי חרדה.

פראמדיק מד"א סלבה וייצר וחובש מד"א שמעון פרש סיפרו: "כשהגענו למקום הובילו אותנו לתוך בית פרטי. בכניסה ראינו הרס ובסמוך שכבה אישה בשנות ה 50 מחוסרת הכרה עם פגיעה רב מערכתית. ביצענו בדיקות רפואיות ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותה. סרקנו את הבתים הסמוכים שגם בהם היה הרס ואיתרנו 2 נפגעי חרדה שטופלו במקום ולא נזקקו לפינוי להמשך טיפול."


מזירת האירוע בראשון לציון – קרדיט: דוברות המשטרה.

מזירת האירוע בראשון לציון – צילום: דוברות איחוד הצלה.

בנוסף, זוהה נפילה באחד הישובים בגזרת תחנת משטרת שדות באזור השרון ונפילה נוספת בגזרת תחנת טייבה. חבלני משטרה מטפלים בזירות.

בחולון, חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח 6 נפגעים, בהם אישה כבת 30 במצב קשה וגבר כבן 50 וילדה כבת 5 במצב בינוני עם רסיסים ו- 3 נפגעים במצב קל מהבתים הסמוכים שנפגעו מרסיסי זכוכיות.

רונן סאנאנס חובש רפואת חירום במד"א סיפר:
"כשהגענו למקום בכוחות גדולים של מד"א ראינו אוטובוס ומספר כלי רכב עולים באש, בסמוך שכבה אישה כבת 30 בהכרה מלאה, היא סבלה מפציעות רסיסים בבטן ובגפיים, בנוסף היה גבר כבן 50 עם פגיעות מרסיסים בבטן ובראש, פעוטה כבת 5 הייתה עם פציעות רסיסים בגופה, 3 פצועים נוספים סבלו מפגיעות רסיסי זכוכית בגפיים. הענקנו להם טיפול רפואי מציל חיים ופנינו אותם לבית החולים שמצב האישה הוא קשה, מצב הגבר בינוני מצב הילדה בינוני, ושאר הפצועים במצב קל ".

בגבעתיים נפגעו 4 תושבי המקום באורח קל משרידים שנפלו על בית.

פגיעה ישירה ברמת אביב בתל אביב.

לסיכום: חובשים ופראמדיקים של מד"א קבעו את מותה של אישה כבת 50 ופינו לבתי החולים 14 פצועים, בהם: 2 במצב קשה – אישה כבת 50 שהחליקה בדרכה למרחב המוגן, ואישה בת 30 עם פגיעות מרסיסים. 2 במצב בינוני – ילדה בת 5 וגבר כבן 50 עם פגיעות מרסיסים ו-10 במצב קל מרסיסים.

במד"א עומדים בכוננות גבוהה ברחבי הארץ ומזכירים לציבור להשמע להנחיות מצילות החיים של פיקוד העורף ובכל צורך רפואי לחייג 101 למוקד החירום של מד"א. טימור

בזמן הירי המסיבי על גוש דן ואזור השפלה והמרכז נעצרו ההמראות כדי לאפשר הגנה על שמי המדינה.

במשטרה קוראים לציבור, להישאר בקרבת מרחבים מוגנים, להימנע מהגעה לזירות השונות ולהישמע להוראות כוחות הביטחון.

תיעודים מאשקלון.

צילום מבית אריה על חרוטים בשפלה.

רגע פגיעת הטיל באוטובוס בחולון.

פגיעה ישירה במתחם יין בעיר מודיעין, (שילת) שריפה במקום.

האזעקות בבני ברק נשמעו בזמן שמאות השתתפו בהכנסת ספר תורה ברחוב הרב שך פינת אדמו"רי ספינקא.

מתנדבי איחוד הצלה שאבטחו את התהלוכה סייעו בפיזור הקהל בצורה בטוחה, והעניקו סיוע למספר נפגעי חרדה.

כמו כן טופלו מספר נפגעות חרדה ששהו בפנימיית סמינר בעיר בזמן האזעקות – חלקן פונו באמבולנס איחוד הצלה למרכז הרפואי מעייני הישועה.

אפי פלדמן ראש סניף איחוד הצלה בבני ברק מעדכן: "במקביל ברחבי העיר העניקו טיפול ל7 נפגעים שונים שנפצעו בדרכם למרחבים מוגנים. צוותי הרפואה של איחוד הצלה מפוזרים ברחבי העיר וממשיכים בסיוע לתושבי העיר".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: