תגובות

צה״ל תקף חוליית משגרי נ"ט של חמאס בעזה – לפחות 27 מחבלים חוסלו עד כה

כוח צה״ל תקף הבוקר חוליית משגרי נ"ט של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. ‏עד לרגע זה, חוסלו יותר מ-27 מחבלים בתקיפות של מטוסי חיל האוויר ברצועת עזה.


לטענת הערבים בעזה, יש 2 הרוגים ו-8 פצועים בתקיפה סמוך לחצות בשכונת רימאל במרכז הרצועה. שני ההרוגים בתקיפה הם כמאל קריקע וסאמח אלממלוכ בכירים בזרוע הצבאית של הג'האד האסלאמי. ע"פ מקורות אלה, מחמד אבו אלעטא, אחיו של מפקד הפלג הצפוני של הג׳יאהד האיסלאמי בהאא אבו אל עטא אשר חוסל בנובמבר שנה שעברה, נפצע באורח קשה ולאחר מכן מת.

כאמל קוריק – אחד מפעילי הגאפ המחוסל ברימאל.

אחרי התקיפה, גדודי אלקסאם יצאו בהצהרה: "האויב הפציץ מטרה שבה המוג'אהדין שלנו נכחו בהקשר של העלאת נכונות ונכונות להדוף את התוקפנות, ויש לנו חללים ונעדרים."


בסביבות השעה 11:00 התקיימה הערכת מצב בראשות הרמטכ"ל, ובסיומה הנחה הרמטכ"ל להמשיך בתקיפת אתרי ייצור ואחסון אמצעי לחימה של חמאס וגא"פ כפי שבוצע לאורך כל הלילה, לצד הרחבת התקיפות ליעדים נוספים.

שלושת המחבלים שחוסלו.

כמו כן, הבהיר הרמטכ"ל כי יש להמשיך ולפגוע בכל פעיל של חמאס או גא"פ, באשר הוא, כפי שאנו עושים למן הרגע הראשון.

הרמטכ"ל הנחה על תגבור כוחות נוספים לאוגדת עזה של חטיבות חי״ר ושריון, זאת לצד המשך היערכות מוגברת של יחידות הגנ"א, מודיעין ואוויר.

בנוסף, הרמטכ״ל החליט להשהות את התרגיל המטכ״לי ״מרכבות האש״ למשך השבוע הקרוב. בחינה מחודשת להמשכת התרגיל תתקיים לאחר חג השבועות.

הרמטכ"ל סיכם כי צה"ל ימשיך לפעול בנחישות להשיב את הביטחון לתושבי הדרום, ועל כלל המפקדות להיערך להרחבת המערכה, ללא מגבלת זמן.

תוצאות של תקיפות צה"ל.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: