תגובות

פרעות הערבים בלוד: יהודים שחשו סכנה פתחו באש – אחד נהרג והשני נפצע קשה

ערבי נורה למוות על ידי יהודים שהגנו על עצמם מפני המון שהתפרע, ערבי נוסף נפצע בינוני. התושבים מדווחים על היעדר כוחות משטרה שישמרו על ביטחונם ונאלצים להגן על השכונה בכוחות עצמם.

המקרה אירע בשעה 00:59 ברחוב ציפורן בשכונת החשמונאים בלוד, המון הערבי ניסה לפרוץ לשכונה, המשטרה לא הגיעה דקות ארוכות, התושבים ירו באוויר מול ההמון ללא הרתעה מספקת ונאלצו לירות לכיוונם. המשטרה עכבה דווקא יהודי שהגן על עצמו.


במקרה נוסף שרפו מחבלים ערבים בית כנסת ובמקרים אחרים התפרעו ערבים וירו זיקוקים לעבר שוטרים.

ההרוג: מוסא מלאכ חסונה (33), אב לשלושה.

מהמשטרה נמסר: "לפני זמן קצר התקבל דיווח על שני פצועי ירי במצב אנוש ובמצב בינוני (עפ"י גורמי רפואה) שפונו מלוד לבתי החולים תל השומר ואסף הרופא. מותו של הפצוע האנוש נקבע בבית החולים אסף הרופא. בנוסף הגיע עצמאית פצוע ירי באורח בינוני לאסף הרופא. הבוקר, לאחר חקירה של היחידה ללחימה בפשיעה של מרחב שפלה, נעצר גבר בן 34 תושב לוד, בחשד למעורבות בירי."

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר מייצג את התושב, קרא לשחררו באופן מידי. עו"ד קידר ביקר הבוקר את העצור בתחנת המשטרה וסייע לו.


התושב, כבן 34, נשוי ואב ל-4, איש הייטק, בוגר יחידה מובחרת ומשרת פעיל במילואים, פעיל חברתי בעיר, וחבר בארגון חסד גדול בעיר אשר מסייע לנזקקים, נאלץ הלילה לירות מנשקו האישי אשר מחזיק ברישיון, בכדי להניס פורעים רעולי פנים אשר תקפו קבוצה גדולה של תושבי העיר ובתים באמצעות אבנים, אלות ובקבוקי תבערה.

עו"ד עדי קידר הגיב למעצר וקרא לשחרר את התושב באופן מידי "הלילה עברו תושבי לוד פוגרום קשה, ולילה של טרור, רכבים הוצתו, בתי כנסת נפגעו, אזרחים עברו לינץ' ופונו לבתי החולים – ליל הבדולח של לוד.

העובדה שהמשטרה מפקירה את אזרחיה תחילה לשמש מגן אנושי, ולאחר מכן חוקרת אותם על רצח צריכה להדיר שינה מעיני הציבור. מרשי פעל כמצופה, הציל בגופו חיי אדם ואילולא התערבותו הארוע היה מסתיים באסון. אני דורש את שחרורו של החשוד לאלתר, תושבי לוד רבים חבים לו את חייהם." הוסיף קידר.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "הכתובת הייתה על הקיר וכולנו ראינו את ההתפרעויות השבוע בלוד. לצערי המשטרה ששוב גילתה אוזלת יד לא עשתה דבר כדי לעצור את הפורעים, ונזכרה להגיע רק כשיהודי נאלץ להגן על חייו ולירות".

ח"כ בן גביר הוסיף וקרא לממשלה: "ממשלת ישראל: אנחנו במלחמה, והגיע הזמן להילחם ולהדביר את הטרור. יש לשחרר לאלתר את היורה שהגן על חייו ולהעניק לו צל"ש".

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ': ‏"כמעט כסדום היינו לעמורה דמינו". פרעות ליל בדולח מבצעים תושבי לוד הערבים בתושבי העיר היהודים הלילה. המשטרה בקושי נותנת מענה (בשל ריבוי האירועים בכל הארץ). אזרחים נדרשים להגן על עצמם. המשטרה עוצרת לפנות בוקר לעיני ילדיו את אחד התושבים בחשד, לא פחות, לרצח.

‏זה אבדן עשתונות ערכי של המשטרה והפרקליטות. אטפל בזה בלנ"ד בכל הכח ולא אתן שהמדינה היהודית תהפוך את הקרבן לאשם. זכות ההגנה העצמית היא המינימום שמדינה מתוקנת חייבת לאפשר לאזרחיה (האמת היא שהמדינה צריכה לעשות את זה בעצמה…) וכל אחד מהמתפרעים חייב לדעת שדמו בראשו."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: