תגובות

בתום הערכת מצב: המפכ"ל החליט שלא לאפשר כניסת יהודים לשטח הר הבית

בסיום הערכת מצב, שהסתיימה לפני זמן קצר, בראשות מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי בשיתוף מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן וכלל גורמי הבטחון, החליט המפכ"ל בשלב זה שלא לקיים ביקורים של יהודים בשטח הר הבית.

ממשטרת ישראל נמסר כי היא תמשיך לאפשר את חופש הפולחן אך לא תאפשר הפרות סדר.


אלפי שוטרים ולוחמי משמר הגבול פרוסים משעות הבוקר המוקדמות ברחבי ירושלים והעיר העתיקה לאבטחת האירועים ולשמירה על שלומו וביטחונו של הציבור.

תיעוד מההכנות של הפורעים בהר הבית.


מתנועת 'חוזרים להר' נמסר: "54 שנים עברו ומדינת ישראל לא השכילה להחזיר את הר הבית לרשותה. חרפה שבמדינת ישראל 2021 יהודים לא יכולים לעלות להתפלל במקום הקדוש ביותר בעולם בגלל כניעה לטרור הערבי. הגיע הזמן לחסל אחת ולתמיד את המתפרעים המוסלמים ולאפשר חופש פולחן יהודי בהר הבית. לרבות בניין המקדש וחידוש עבודת הקורבנות.

עוד אומרים בתנועה כי יעלו להר הבית היום בין עם הסכמת המשטרה ובין אם לאו. בתנועה קוראים קוראים לפעילים להיכנס דרך שער הר הבית ולהמשיך בדרכם של הצנחנים ולא להתחשב במי שמעוניין למנוע זאת מהם."

יהודים בכניסה להר הבית כעת.

בתנועת "אם תרצו" אמרו בתגובה: "כניעה לטרור ולאיומים של הפורעים הערביים היא תעודת עניות לממשלת ישראל. ממשלה שלא יודעת להגן על אזרחים שומרי החוק נותנת פרס לתוקפים ומכשירה את המשך האלימות. אנו מזכירים שביום ירושלים אנו מציינים את שחרור העיר והר הבית מהכיבוש הירדני ועצוב לראות כיצד ממשלת ישראל מוותרת על הריבונות בהר הבית גם ביום ירושלים זה".

יו"ר עוצמה יהודית (מסיעת הציונות הדתית) ח"כ איתמר בן גביר מסר: "האלימות והבריונות ניצחו! אשמים ראשי מערכת הביטחון שהמדיניות שלהם להכיל כל פגיעה ביהודים שהופכת ביממה האחרונה לפוגרומים, אבל יותר מאלה ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לביטחון פנים אמיר אוחנה שמאפשרים למשטרה להתקפל".

ח"כ בן גביר הודיע בכניסה להר הבית כי מסר למנהלי סיעת הליכוד שלא יקראו לו בשבוע הקרוב לאף הצבעה על חוקים או תקנות. ח"כ בן גביר: "מי שמתקפל בהר הבית מתקפל מארץ ישראל כולה. אין לי סיבה להצביע השבוע עם מי שמקבל החלטות של התקפלות".

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ': "זה נראה כאילו אנחנו מתעקשים לא ללמד מטעויות העבר. הכניעה בפני טרור, מזמינה עוד ועוד פגיעה ביהודים. טרור יש לגדוע, לנצח ולא להתקפל בפניו. במקום למנוע תנועה לנתקפים על המשטרה לרדוף את התוקפים. זו החלטה אומללה ואני קורא למפכ"ל לחזור בו."

מארגון בצלמו נמסר: "לו מישהו היה מציע לבטל את מצעד הגאווה בירושלים בגלל חשש לסיכון ביטחוני כל המדינה הייתה רועשת. אבל לסגור את הר הבית זה בסדר. מדובר בכניעה לטרור. חובה להיכנס להר הבית לעצור את כל המתפרעים ובעיקר להוציא צו איסור כניסה לנצח לכל ערבי שמפריע בהר הבית. בדיוק כמו שעשו ליהודים נאמני הר הבית. אין כל סיבה שערבי שמתפרע בהר הבית יורשה אי פעם בחייו לחזור להר. בכוונתינו לפנות ליועמ"ש ולשר לבט"פ לטפל בעניין ולהקים מאגר מנועי כניסה אנשי טרור."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: