ההתפרעיות הלילה בירושלים: 17 שוטרים נפצעו – 9 מתפרעים נעצרו

כוחות משטרה ומשמר הגבול פעלו לאורך הלילה לאפשר את חופש הפולחן והדת ולאבטח את השתתפותם של עשרות אלפי המתפללים באירועי לילת אל-קדר בהר הבית.

לאחר אירועי סוף השבוע (שישי), גם אמש נערכה המשטרה בכוחות מתוגברים במטרה לשמור על הסדר ולמנוע מגורמים קיצוניים לשבש את הסדר במהלך תפילות לילת אל-קדר בהר הבית ובסביבת העיר העתיקה. היערכות זו לצד היערכויות בגזרות נוספות בירושלים- שייח ג'ראח, משחק כדורגל בטדי, מחאות בבלפור ובגשר המיתרים, הביאו לקיומה התקין של התפילה לצד מספר אירועים של הפרת הסדר בהם המשטרה טיפלה.

במהלך ההתפרעויות במקומות השונים, נפצעו 17 שוטרים שטופלו בשטח על ידי מערך הרפואה המשטרתי וחלקם נזקק להמשך טיפול רפואי בבית החולים.

על פי הסהר האדום, 100 ערבים נפצו במהלך הפרות הסדר בירושלים. 16 מהפצועים פונו להמשך קבלת טיפול בבית החולים. מרבית הפצועים נפגעו מירי כדורי גומי ורימוני הלם.

כוחות המשטרה פעלו לפיזורם תוך שנאלצו להשתמש באמצעים במטרה להשיב את הסדר במקום, להדוף את המתפרעים ולצמצם את הפגיעה בעשרות אלפי המתפללים שנכחו ברחבת הר הבית ובסמוך לה. במהלך פעילות המשטרה נעצרו 9 חשודים בגין הפרות סדר, התפרעות, יידוי אבנים וחפצים, זריקת רימון עשן ותקיפת שוטרים.

"משטרת ישראל תמשיך, כפי שפעלה בימים האחרונים, לאפשר לכל אדם באשר הוא את חופש המחאה בגבולות החוק וללא אלימות לצד שמירה על שיגרת חיים תקינה וחופש הפולחן. לא נאפשר פגיעה באזרחים ובכוחות המשטרה וננקוט בכל אמצעי לריסון ההתפרעויות ולמעצר המתפרעים עד אשר יושב הסדר וביטחון הציבור,' ציינו במשטרה.

(צילום: איתמר כהן – חדשות כל העולם)

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: