תגובות

מוסלמים מדובאי ומהרש"פ מגנים את הפיגוע בצומת תפוח

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אירח כ-20 מכובדים פלסטינים, וערבים ישראלים לסעודת איפטאר (סיום יום צום הרמאדן) במהלכה עלו בזום גם מבכירי אנשי העסקים מדובאי ומשערג'א שבאיחוד האמירויות.

הנוכחים גינו את פיגוע הטרור הקשה אמש בצומת תפוח וביקשו לשלוח ברכת החלמה לפצועים.


אני מצטער על הדברים שהיו ועל הפיגוע שהיה ושולח תקווה שלא יקרו עוד דברים כאלו" אמר במקום אחמד עלי מוסא מבכירי אנשי העסקים בנסיכות שערג'א שבאיחוד האמירויות. עלי מוסא התייחס גם להסכם השלום עם ישראל ואמר: "הסכם השלום פתח המון דלתות לעשות שיתופי פעולה ודברים משותפים ביחד, ההסכם הזה הוא רק ההתחלה והוא פתח דלתות לעשות דברים טובים בכל האיזור" הוא הוסיף כי הוא מקווה להצליח להגיע בקרוב לשומרון ולהפגש עם ראש מועצת שומרון.

יוסוף ביידון איש עסקים מדובאי אמר : אני מברך את יוסי דגן, מאחל שיהיה שלום בכל האזור, אצלכם ואצלנו, שנשב תחת קורת גג אחת בשלום, מאחל סעודת איפטר שמחה לכולם, ואינשאללה נשב כולנו בקרוב ביחד. אני מודה לך, יוסי דגן, שהזמנת אותי להשתתף בארוע המדהים הזה שקורה עכשיו, ומאחל שיהיו לנו עוד הרבה הזדמנויות כאלה בע"ה.

האשם קאק ממזרח ירושלים ביקש לאחל החלמה לפצועים ולחזק את בני המשפחות: "אני מאחל לפצועים החלמה מהירה, הדת המוסלמית לא קוראת להרוג, הדת המוסלמית קוראת לעשות שלום, לעזור, והמחבלים עושים את עצמם מוסלמים אבל הם לא מוסלמים, אני מקווה שהפצועים יחלימו בקרוב".

שרה זועבי פעילה מוסלמית ציונית הביעה גם היא זעזוע מהפיגוע בצומת תפוח.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בירך את הנוכחים ואמר: "אני מבקש לברך את חברינו ובני דודינו היקרים, לפני הכל נפתח בברכה של החג, רמאדן קרים, אנחנו יושבים פה ואוכלים בשמחה את סעודת האיפטאר ויש כאן תושבים מהשומרון, מוסלמים מהשומרון ומדובאי, ואני מבקש להגיד שזה מרגש ומשמח, מצד שני לי זה פשוט, ככה זה צריך להיות, כולנו ילדים של אברהם, וכשאנחנו יושבים יחד אנחנו משמחים את האבא המשותף שלנו. אני הגעתי לכאן ישר מבית החולים בילינסון שם ביקרתי את הפצוע קשה בפיגוע הטרור, ואני יודע שאנחנו יחד מאוחדים, ויוצרים יחד דרך של שלום וכבוד הדדי. יש דברים שכולנו מסכימים ויש דברים שאפשר להתווכח, אבל כולנו מסכימים שכולנו בנים של אב אחד ועלינו מוטלת האחריות לחיות יחד אחד לצד השני בכבוד הדדי".


(קרדיט: רועי חדי)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: