תגובות

תיעוד דרמטי: ערבים הציתו רכב והשליכו בלוקים סמוך לשמעון הצדיק – יהודים שלפו אקדחים

‏תיעוד דרמטי: ערבים הציתו רכב של תושבים יהודים בשכונת שייח ג'ראח במזרח ירושלים הסמוך לשמעון הצדיק, כמה מהם תקפו בבלוקים ואבנים, תושבים יהודים שחשו מאוימים, שלפו אקדחים וביצעו ירי באוויר.

היהודי שהרכב שלו הוצת סיפר: "התקשרנו למשטרה 5 פעמים, לא הגיעו למעלה מ-40 דקות, יש לי בית מעץ הכל יכל להידלק."


בלוקים שנזרקו על היהודים.

מהמשטרה נמסר מוקדם יותר כי "כוחות משטרה ומשמר הגבול פעלו אמש לאורך שעות בשכונת שיח ג׳ראח שבמזרח ירושלים בעקבות מחאה שנערכה המקום והפכה במהרה להפרת סדר אלימה, יידוי אבנים לעבר כוחות וניידות המשטרה וכלי רכב חולפים, ירי זיקוקין ובמספר מקרים אף הותקפו שוטרים ואזרחים.

בין האירועים שנרשמו: רכב שנרגם באבנים והוצת לאחר מכן, תקיפת עוברי אורח בסמוך לתחנת הרכבת הקלה תוך שימוש בכלי תקיפה, אדם שהותקף ברחוב שומרי אמונים ונחבל קלות.

במהלך פעילות המשטרה במקום, נעצרו 15 חשודים בגין הפרת סדר, התפרעות, יידוי אבנים וחפצים ותקיפת שוטרים ואזרחים."


"משטרת ישראל לא תיכנע לפרובוקציות, ותמשיך לאפשר לכל אדם באשר הוא את חופש המחאה בגבולות החוק," ציינו במשטרה והוסיפו: "יחד עם זאת, נמשיך לפעול ביד נוקשה במקרים בהם החוק מופר."

הרכב שהוצת. קרדיט צילומים: חדשות כל העולם.

אחרי שעות ארוכות בהם התפרעו מאות ערבים בשכונת שמעון הצדיק, פצעו שוטרים, והרסו את לשכתו של חבר הכנסת בן גביר שהוצבה במקום, החליטו קציני המשטרה בשטח לפנות את מאות השוטרים, כאשר אל מול המתפרעים ניצבים חמישה קציני משטרה בלבד.

עו"ד בן גביר: "לא מפתיע אותי שאחרי שמשטרת ישראל מפקירה תושבים, מאפשרת לערבים לשרוף רכב של תושב יהודי, לתקוף יהודים מול עיניה, השלב הבא הוא להפקיר חבר כנסת. מסתבר שמבחינת המשטרה, כניעה לטרור היא הדרך העדיפה בעיניה".

בן גביר הוסיף: "גם בלי המשטרה אשאר במקום, לא נפקיר ילדים ותושבים וכל עוד המשטרה לא תדאג לבטחונם של תושבי שמעון הצדיק אנחנו נהיה כאן".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: