תגובות

שוב ‏התפרעויות בשייח' ג'ראח בירושלים: עימותים סביב לשכת בן גביר – 15 חשודים נעצרו

העימותים נמשכים גם היום בשכונת שיח ג'ראח במזרח ירושלים הסמוך לקבר שמעון הצדיק: בעקבות מחאה תוך הפרת סדר שכללה יידוי אבנים וחפצים שהחלה בהשתתפות עשרות אנשים ערבים, פועלים במקום כוחות משטרה ומשמר הגבול על מנת להשיב את הסדר ולמניעת חיכוך בין מפרי הסדר לשאר דרי השכונה.

15 חשודים נעצרו בגין הפרת סדר ותקיפת שוטרים.


מהמשטרה נמסר כי "כוחות משטרה ומשמר הגבול פעלו אמש לאורך שעות בשכונת שיח ג׳ראח שבמזרח ירושלים בעקבות מחאה שנערכה המקום והפכה במהרה להפרת סדר אלימה, יידוי אבנים לעבר כוחות וניידות המשטרה וכלי רכב חולפים, ירי זיקוקין ובמספר מקרים אף הותקפו שוטרים ואזרחים.

בין האירועים שנרשמו: רכב שנרגם באבנים והוצת לאחר מכן, תקיפת עוברי אורח בסמוך לתחנת הרכבת הקלה תוך שימוש בכלי תקיפה, אדם שהותקף ברחוב שומרי אמונים ונחבל קלות.

במהלך פעילות המשטרה במקום, נעצרו 15 חשודים בגין הפרת סדר, התפרעות, יידוי אבנים וחפצים ותקיפת שוטרים ואזרחים."

"משטרת ישראל לא תיכנע לפרובוקציות, ותמשיך לאפשר לכל אדם באשר הוא את חופש המחאה בגבולות החוק," ציינו במשטרה והוסיפו: "יחד עם זאת, נמשיך לפעול ביד נוקשה במקרים בהם החוק מופר."

קרדיט צילומים: אליסף כהן – חדשות כל העולם.


אחרי שעות ארוכות בהם התפרעו מאות ערבים בשכונת שמעון הצדיק, פצעו שוטרים, והרסו את לשכתו של חבר הכנסת בן גביר שהוצבה במקום, החליטו קציני המשטרה בשטח לפנות את מאות השוטרים, כאשר אל מול המתפרעים ניצבים חמישה קציני משטרה בלבד.

עו"ד בן גביר: "לא מפתיע אותי שאחרי שמשטרת ישראל מפקירה תושבים, מאפשרת לערבים לשרוף רכב של תושב יהודי, לתקוף יהודים מול עיניה, השלב הבא הוא להפקיר חבר כנסת. מסתבר שמבחינת המשטרה, כניעה לטרור היא הדרך העדיפה בעיניה".

בן גביר הוסיף: "גם בלי המשטרה אשאר במקום, לא נפקיר ילדים ותושבים וכל עוד המשטרה לא תדאג לבטחונם של תושבי שמעון הצדיק אנחנו נהיה כאן".

מוקדם יותר אמר בן גביר: "לפני מספר דקות החריבו פורעים ערבים את לשכתי. זרקו אבנים, כסאות ומכל הבא ליד, כאשר השוטרים עמדו בצד ולא התערבו. הגיע הזמן לתת לשוטרים גב חזק, להורות להם לטפל בבריונים ולא לכבול את ידי השוטרים. הגיע הזמן שהמשטרה תפעל נגד מי שמנסה ימים ארוכים לפגוע בתושבי שכונת שמעון הצדיק ובריבונות מדינת ישראל".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: