שב"כ חשף: כספים מאירופה שנועדו לפעילות הומניטארית הוסטו למימון טרור של "החזית העממית"

הותר לפרסום כי בפעילות של שירות הביטחון הכללי, בשיתוף צה"ל ומשטרת ישראל נחשף מנגנון למימון ארגון הטרור "החזית העממית" באמצעות ניצול מימון שהועבר על ידי סוכנויות סיוע ועמותות NGO הפועלות באירופה.

עוד נחשף כי המימון הועבר למוסדות וארגונים פלסטינים באיו"ש, המשתייכים בפועל לארגון החזית העממית, והפועלים בכסות הומניטארית, כשבמרכזם ארגון בשם "ועדות הבריאות".


בחקירתם בשב"כ של המעורבים התברר כי ארגונים אלה פעלו בשיטוי ורמיה למול מדינות רבות באירופה במטרה לקבל מימון רב בהיקף של מיליוני אירו.

עוד העלתה החקירה כי חלק ניכר מהמימון הגיע בפועל לטובת פעילות טרור של החזית העממית.

המעורבים: תיסיר אבו שרבכ, בן 47, תושב רמאללה, פעיל חז"ע, רואה חשבון של ועדות הבריאות.


סעיד עבדאת, בן 46, תושב רמאללה, פעיל חז"ע, רואה חשבון לשעבר בועדות הבריאות.

עמרו חמודה, בן 46, תושב אלבירה, פעיל חז"ע, מנהל לשעבר במח' הרכש של ועדות הבריאות.

חואני רשמאוי, בת 63, תושבת בית צאחור, בעלת אזרחות ספרדית. עובדת שנים רבות בועדות הבריאות כאחראית על הכנסת תרומות ממדינות אירופה.

השיטה:
מוסדות החזית העממית רימו את ארגוני הסיוע באירופה באמצעות שיטות שונות – דיווח על פרויקטים פיקטיביים, העברת מסמכים שקריים, זיוף וניפוח חשבוניות, הטיית מכרזים, זיוף מסמכים וחותמות של בנקים, דיווח על משכורות מנופחות ועוד. המימון הרב שהתקבל הועבר, בין היתר, לתשלומים עבור משפחות "שהידים" של ארגון החז"ע, משכורות לפעילים, גיוס פעילים חדשים לארגון, קידום פעילות טרור והתעצמות, קידום פעילויות של החז"ע בירושלים וכן קידום והפצת המסרים והאידיאולוגיה של הארגון.

במהלך חקירתם בשב"כ הסגירו החשודים חומר רב המלמד על היקף המרמה שביצעו מוסדות החזית העממית בשטח מול מדינות אירופה. המידע הצביע על הסטת סכומים בהיקף גדול שהתקבלו מהמוסדות המדינתיים הרשמיים באירופה לטובת מימון של פעילות טרור צבאית וארגונית של החז"ע באיו"ש.

כתבי אישום יוגשו בימים הקרובים לבית המשפט הצבאי ביהודה.

גורם בכיר בשב"כ: "הפעילות הפיננסית הנרחבת שקידם ארגון החזית העממית מצטרפת לשורה ארוכה של פעילויות טרור, אשר סוכלו על ידי שב"כ בשנים האחרונות. ארגון החזית העממית הינו ארגון טרור רצחני אשר בין היתר אחראי לפיגוע המטען בשנת 2019 בו נרצחה רנה שנרב ז"ל בעת שטיילה עם משפחתה במעיין עין בובין. שב"כ ימשיך לפעול ולסכל מבעוד מועד תשתיות טרור ותשתיות פיננסיות של ארגון החז"ע, ארגון אשר פועל בכל העת לערעור היציבות הביטחונית באיו"ש ולקידום פעילות טרור ארגונית וצבאית נגד ישראל."

בעקבות ממצאי חקירת השב"כ, זומנו שגרירי המדינות האירופאיות הרלוונטיות למשרד החוץ ודיפלומטים ישראלים באירופה נפגשו עם משרדי החוץ במדינות אלו.

בשיחות הבהירו נציגי משרד החוץ הישראלי לדיפלומטים האירופאים את החומרה בה ישראל רואה את הדברים והציגו את ממצאי החקירה הכוללים הוכחות כי כספים ממשלתיים אירופיים הגיעו לידי ארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין, שמוכרז גם באירופה כארגון טרור.
נציגי משרד החוץ דרשו הקפאה מיידית של העברות כספים לאותם מוסדות שבמסווה של ארגונים הומניטרים מגייסים כסף עבור ארגון טרור. משרד החוץ הדגיש כי נדרש פיקוח הדוק, שימנע המשך המימון של ארגון זה.

משרד החוץ דרש ממדינות אירופה לקיים שיח, שנועד לשפר את הליכי הבקרה והפיקוח על הכספים המועברים לארגונים פלסטינים לא ממשלתיים, על מנת לוודא שכספים אלה לא יגיעו לידיהם של טרוריסטים.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: