ממתינים לאישור משרד הבריאות: מחירי בדיקת הקורונה העצמית עתיד לרדת

הסכם קמעונאי ענק נחתם אמש (רביעי 5.5.2021) בארצות הברית בין תאגיד האבחון קווידל ורשת הפארם וולגרין למכירת בדיקה עצמית וללא מרשם ב -7,600 סניפים. בכך תהפוך הערכה הביתית לאחד ממוצרי ה – OTC הנפוצים והזולים ברחבי אמריקה ופורטו ריקו. על פי ההסכם ניתן גם להזמינה און ליין ולקבלה באותו יום עם שליח עד הבית. המהלך מתבצע בעידוד משרד הבריאות האמריקאי וה – FDA שכבר אישר את הבדיקה המהירה לשימוש ביתי כבר בחודש מרץ השנה.

בישראל, הערכה הביתית של קווידל עדיין ממתינה לאישור משרד הבריאות. זאת לאחר שכל המסמכים לרבות המחקרים ואישורי ה – FDA הוגשו כבר לפני כחודשיים על ידי קבוצת רימיפארם אשר עומדת גם מאחורי הבדיקה הוותיקה למשטח גרון מהיר (סטראפ A) וכן מאחורי ההצלחה הטכנולוגית של סופיה, בדיקת הקורונה המהירה הנפוצה בארץ.


במקביל רשתות הפארם כבר נערכות להנגשה של הערכה על המדפים לצד ערכות לבדיקות הריון, משטח גרון ויתר מוצרי ה – OTC שנמכרים בישראל.

יצוין כי תרופות ובדיקות ללא מרשם כבר נמכרות שנים רבות בישראל, גם כאלו שהשימוש בהן לא פשוט ומחייב אחריות אישית כמו גלולת היום שאחרי וגם כאלו בהן המשך הטיפול והמעקב מול קופת החולים והרופא הוא חיוני, כמו במקרה של תשובה חיובית במשטח גרון המחייבת אנטיביוטיקה וימי מחלה.

מדובר בבדיקת קורונה עצמית חדשה מהירה ומדויקת אשר תימכר במחיר חסכוני במיוחד לשימוש עצמי לבני נוער מגיל 14 ולילדים מגיל שנתיים בסיוע מבוגר עם תשובה מידית בתוך כ – 10 דקות בלבד. הערכה היא בדיקת אנטיגן איכותית ומהירה הכוללת מטוש אף המאפשר לילדים לדגום את עצמם לבד או בעזרת ההורים בתהליך פשוט ומהיר בדומה למשטח גרון ביתי.

הודות לעובדה שאין צורך באיש צוות רפואי, כמו בכל יתר בדיקות הקורונה המהירות והרגילות הקיימות כיום בישראל, מחירה עתיד להיות זול מאוד. פיענוח הבדיקה מתבצע על גבי מקלון פשוט מקרטון הדומה לבדיקות סוכר ושתן.
יודגש כי הערכה הביתית היא פריצת דרך שאושרה לאחרונה על ידי ה – FDA ונקראת באנגלית קוויקויו-בבית (QuickVue At-Home) וככל הנראה תידרש לשם עברי בנוסף.

חברת קווידל האמריקאית, העומדת מאחורי ההצלחה הטכנולוגית של סופיה, בדיקת הקורונה המהירה הנפוצה בעולם, מיוצגת בישראל כ – 20 שנה על ידי קבוצת רימיפארם הפועלת בארץ כבר עשרות שנים בתחום הדיאגנוסטיקה המתקדמת ומתמחה במכשירים מהירים ובדיקות מיידיות לשימוש צוותים רפואיים ושימוש עצמי. לחברה ותק וניסיון רב בסמוך לנקודת הטיפול (POCT) וכן שיתוף פעולה נרחב עם קופות החולים ומשרד הבריאות לקידום תחום האיבחון במרפאת הרופא ובבית המטופל.צילום: קבוצת רימיפארם נציגת קווידל בישראל.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: