תגובות

שוב עימותים בשֵׁייח' גָ'רַאח: מתפרעים השמיעו קריאות בעד חמאס וג'יהאד – 11 מתפרעים נעצרו

כוחות משטרה ומשמר הגבול פועלים בשעה זאת בשכונת שֵׁייח' גָ'רַאח שבמזרח ירושלים בעקבות מחאה שמתקיימת במקום ובה נוטלים חלק מאות משתתפים. במהלך המחאה הושמעו קריאות לאומיות בעד ה"חמאס", "ג'יהאד" ופיגועים על ידי הנוכחים.

כוחות המשטרה ומג"ב פעלו למניעת חיכוך בין מפרי הסדר לשאר דרי השכונה ורחוב עותמאן בן עפאן נחסם לתנועה.


בשל הקריאות שהושמעו והפרת הסדר שהחלה, ניתנה הוראת פיזור על ידי המשטרה וזמן סביר לפיזור, שלא נענה על ידי המוחים.

במהלך פיזורם של מפרי הסדר יודו בקבוקים לעבר כח פרשים משטרתי (ללא נפגעים או נזק) ועל כן נאלצו הכוחות לבצע שימוש באמצעים להשלמת פיזורם.

במהלך ההתפרעיות נפצעו 2 יהודים מהשלכת אבנים ובקבוקי זכוכית, אחד מהם צלם ההפגנות, ידידיה אפשטיין בן ה-15.

ידידיה נפצע בידו מבקבוק זכוכית שהושלכה לעברו והוא פונה לבית החולים שערי צדק, שם תפרו לו הרופאים את החתך העמוק. לאחר מכן הוא שוחרר והלך להגיש תלונה בתחנת המשטרה במגרש הרוסים.


התפרים בידו של ידידיה אפשטיין.

יהודי נוסף שנפצע מאבן שהשליכו מחבלים.

מהמשטרה נמסר כי "בפעילות חכמה במהלך התפרעויות אלימות במקום מצד המפגינים, נעצר חשוד לבוש באפוד צוות רפואה (סהר אדום) לאחר שנצפה מיידה אבנים לעבר הכוחות שפועלים במקום שהוכוונו וביצעו את מעצרו. כוחות המשטרה ומג"ב ממשיכים בפעילות נחושה להשבת הסדר, איתור חשודים ומעצרם. עד כה נעצרו 11 חשודים בגין הפרת סדר ותקיפת שוטרים."

יו"ר עוצמה יהודית (מסיעת הציונות הדתית), וחבר ועדת חוץ ובטחון ח"כ איתמר בן גביר: "המשטרה לא שולטת, זה מקומם ומרתיח. אני ממשיך לקבל עדכונים כי מפקד הנקודה רונן חזות, יחד עם עוד מספר שוטרים, עומדים במקום, אך אינם מתערבים לנוכח מקרי התקיפה שנעשים בשכונה".

קרדית צילומים: איתמר כהן – חדשות על העולם.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: