תגובות

תייר מרוסיה נעצר בחשד ששכפל כמאה כרטיסי אשראי באמצעות מכשור שהתקין בכספומטים

יחידת ההונאה של משטרת ישראל במחוז ת"א פתחה במהלך השבועות האחרונים בחקירה סמויה, עם קבלת מידע בדבר חשד כי במספר עמדות למשיכת כספים ("כספומטים"), הותקנו "שפתיים" המשמשים לשכפול כרטיסי אשראי ומשיכת עשרות אלפי ש"ח באמצעותם.

בתוך כך, חוקרי היחידה ניהלו חקירה מורכבת, במסגרתה אספו ממצאים מעמדות בהם עפ"י החשד הותקן המכשור, מקומת בהם בוצעה משיכה של כספים ובקופות בהן בוצעו רכישות עם הכרטיסים המשוכפלים.


כאמור, עם התפתחות החקירה וזיהוי החשוד – תייר מרוסיה כבן 42, עברה השבוע החקירה לשלב הגלוי והחשוד נעצר סמוך לדירתו, כאשר תחילה הזדהה בפני השוטרים בזהות בדויה כתייר ממדינה אחרת ואף הציג אמצעי זיהוי החשוד כמזויף ונושא את תמונתו בניסיון כושל להימלט מהדין.

לצד מעצר החשוד, ערכו בלשי המשטרה חיפוש עם צו בדירתו, במהלכו חשפו מעבדה ובה ציוד טכנולוגי רב שעפ"י החשד משמש להעתקה של כרטיסי אשראי, לרבות "שפתיים" – דרכם עוברים כרטיסי האשראי, מצלמות זעירות לתיעוד בעת הקשת המספר הסודי, מחשבים, התקני אחסון דיגיטאליים וכן תפסו כמאה כרטיסי אשראי החשודים כמשוכפלים כשלחלקם הוצמד רישום של הקוד סודי, קרי – מוכנים למשיכת כספים.

בנוסף, תפסו הבלשים בדירה מספר משקפי שמש וכובעי קסקט, שעפ"י החשד נועדו להסתרת פניו בעת ביצוע העבירות.

השוטרים עצרו את החשוד לחקירה ביחידת ההונאה של מחוז ת"א והיום בהתאם לצרכי החקירה וממצאיה תבקש להאריך את מעצרו בבית משפט השלום בת"א.


צילום חלק מהרכוש שנתפס בדירתו, קרדיט: דוברות המשטרה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: