תגובות

ניסיון פיגוע דקירה בצומת גוש עציון: מחבלת שלפה סכין לעבר לוחמים – ונהרגה

לפני זמן קצר התקבל דיווח על ניסיון פיגוע דקירה בצומת גוש עציון שבמרחב החטיבה המרחבית "עציון". מחבלת שלפה סכין לעבר לוחמים שביצעו לעברה ירי וניטרלו אותה, היא פונתה במצב קשה ע"י צה"ל לבית החולים שערי צדק ובשעות הערב נקבע מותה.

שמה של המחבלת, פאחימה אלחורוב, בת 60, תושבת הכפר חוסאן.


תיעוד רגע ניסיון הפיגוע הדקירה.

מדובר צה"ל נמסר: "מחבלת חמושה בסכין הגיעה לצומת גוש עציון שבמרחב החטיבה המרחבית "עציון" וניסתה לדקור את לוחמי צה"ל ששהו בנקודה. לוחם בכוח פתח בנוהל מעצר חשוד שכלל ירי לעבר המחבלת. המחבלת נוטרלה ואין נפגעים לכוחותינו.

המחבלת תושבת הכפר חוסאן, בת 60.

שניות אחרי הירי במחבלת.


ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן התייחס לניטרול המחבלת: "הבוקר היינו עדים לניסיון נוסף לפגיעה ביהודים באשר הם יהודים. חיילנו עשו את מלאכתם בצורה יוצאת מן הכלל וסיימו את האירוע ללא נפגעים לכוחותנו. מתיישבי גוש עציון ממשיכים גם היום במשימת ההתיישבות בשם עם ישראל כולו. את השליחות הזו התחלנו לפני מלחמת השחרור ודבר לא יחליש אותנו נמשיך לגדול ולהתעצם באהבה ובשמחה גדולה".

הסכין שנמצא בזירה.

ח"כ איתמר בן גביר חבר ועדת חוץ ובטחון של הכנסת: "כשמחבלת עם סכין מתקרבת לחייל צריך לירות בה. לא להמתין, לא לצעוק ולא לירות באוויר. לירות על מנת להרוג. נוהל הפתיחה באש המופקר במדינת ישראל הוא לא הגיוני ובעיקר לא מוסרי. החיילים הצדיקים האלו לא אשמים. הפרשנות לנוהל הקיים, רחבה מאוד ויכולה להתאים לפרשנויות שונות. אפעל בכנסת לשינוי נוהל הפתיחה באש המביש. הגיע הזמן לתת לחיילנו גב חזק."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: