בטוחים בכיכר: יום הבטיחות בעבודה הבינלאומי נערך בכיכר רבין

בטוחים בכיכר, פעילות יום הבטיחות בעבודה הבינלאומי נערכה בכיכר רבין מטעם המוסד לבטיחות וגיהות עם ניידות ההדרכה האינטראקטיביות .

שר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ: אנו נמצאים בתקופה מאתגרת עם כ-400 אלף מובטלים שלא יודעים כיצד יפרנסו את משפחתם בעוד כחודש ימים. חלק חשוב מהשמירה על ההון האנושי, הוא השמירה על בטיחותם התעסוקתי והאישי של העובדים והעובדות".

המוס"ל ציין את היום הבינלאומי לבטיחות בעבודה שהתקיים אתמול (ד') במגוון פעילויות, ביניהן בכיכר רבין בתל אביב הוצב מיצג בטיחות ושתי ניידות בטיחות אינטראקטיביות מטעם המוסד לבטיחות וגיהות, המצוידות במערכות למידה ייחודיות. באירוע לקחו חלק שר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ וסגנית ראש עיריית ת"א מיטל להבי שהצהירו כי ירתמו למען שינוי תרבות הבטיחות בעבודה בישראל.

כחלק מהמאבק למיגור תופעת התאונות במקומות העבודה ולמען שמירה על בריאות העובד, המוסד לבטיחות ולגיהות ציין את 'יום הבטיחות בעבודה הבינלאומי' במגוון אירועים ברחבי המדינה כשבמוקד התקיימה פעילות ייחודית בכיכר רבין שכללה חלוקת חומר הסברתי, הצבת ניידות הדרכה והתנסות העוברים ושבים באמצעים השונים אשר הוצבו בכיכר.

ניידות ההדרכה מצוידות במערכת ניהול חדשה ומתקדמת , המאפשרת הדרכת עובדים במקום עבודתם באופן אישי במגוון נושאי בטיחות בענפי הבנייה, התעשייה והחקלאות, ובמגוון שפות. באמצעות ניידות ההדרכה, ניתן להגביר את המודעות בקרב העובדים לזיהוי סיכונים בעבודה, להדריך על חשיבותם של כללי הבטיחות ולמניעת סיכונים במגוון תחומים כמו: רעש, חשמל, עבודה בגובה, בטיחות אש, אגרונומיה, חומרים מסוכנים, חומרי הדברה, פיגומים, ציוד מיגון אישי ועוד.

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ: "אנו נמצאים בתקופה מאתגרת עם כ-400 אלף מובטלים שלא יודעים כיצד יפרנסו את משפחתם בעוד כחודש ימים. עוצמתו של כל ארגון טמון בעובדות ובעובדים שלו . שמירה על ההון האנושי היא ערך מרכזי שפעלתי לקדם בכל אחד מהתפקידים הציבוריים שלי, ובוודאי היום כשר הכלכלה והתעשייה. חלק חשוב מהשמירה על ההון האנושי, הוא השמירה על בטיחותם התעסוקתי והאישי של העובדים והעובדות, ולכן, מיום כניסתי לתפקידי דרשתי להחיל את המודל הגרמני בכדי לשמר על בטיחותם התעסוקתי של העובדים. בנוגע לבטיחותם האישי, התרשמתי מפעילות המוסד לבטיחות וגהות בהסברה המקצועית לעובדים, אך על אף מגמת ירידה בשנים האחרונות, בשנת 2020 נהרגו 57 עובדים ונפצעו 8,500. אסור לנו לקבל זאת. אני מברך גם על שיתוף הפעולה עם הציבור המאפשר להם להיות חלק בלתי נפרד מהשמירה על בטיחות בעבודה, ולסייע בהורדת תופעות של עבודה לא בטיחותית. בסופו של יום כולנו רוצים לחזור הביתה בשלום אל חיק משפחתינו".

מ"מ מנכ"ל המוס"ל, ד"ר מיקי וינקלר: "ידע הוא כוח, את זה כולם יודעים ובמקרה שלנו, ידע בבטיחות והכרת הסיכונים הוא גם כלי פרקטי להצלת חיים. בחודשים האחרונים אנו עדים לעלייה בכמות הדיווחים העוסקים במפגעים ותאונות במקום העבודה. עם חזרת המשק לעבודה מלאה, על המעסיקים לעמוד ביתר שאת על הדרכת העובדים בדבר הסיכונים והדרכים למניעתם, ועל הנחיות הבטיחות בעבודה והשמירה על הבריאות התעסוקתית. המוס"ל מעמיד את עצמו לרשות כל מקום עבודה, מעסיק, או מנהל המעוניין לקחת חלק בשינוי תרבות הבטיחות בעבודה בישראל ".

סגנית ראש עיריית תל אביב, מיטל להבי: "העירייה כמעסיקה של אלפי עובדים וכמי שבתחומה מתבצעים מאות פרוייקטי תשתית ובניה פורצת דרך בניהול תחום הבטיחות ולאחרונה זכתה ב.1.7 מליון ש"ח לטובת הבנייה של מערכת הדרכה לעובדים ושליטה בקבלנים שממנה עתידות להנות 24 רשויות לאור ההסכם עם הקרן שמממנת את הפרוייקט. אנו גאים בכך שעמיתים מארגונים כמו שירות הביטחון וצה"ל מגיעים ללמוד מאיתנו על ניהול בטיחות. עם זאת, אנו מודעים לכך שיש עוד עבודה רבה לפנינו כדי להפחית את הפגיעות של העובדים בעבודה ובדרך אליה".

צילום: דוברות המוס"ל.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: