פיגוע בבנימין: מחבלים ניסו לשרוף בית על יושביו – לוחמי צה״ל פתחו בסריקות

נס הלילה במאחז עוז ציון. במהלך הלילה מחבלים ערבים השליכו בקבוקי תבערה לבית מגורים במאחז, כתוצאה מהשריפה נפגעו שני בחורים מכוויות באופן קל.

שלמה שניצל בפיגוע, מספר על שאירע. קרדיט: עוז ציון.


בבית ישנו באותה שעה ארבעה בחורים, כתוצאה מבקבוקי התבערה הבית החל לבעור, והבחורים נאלצו לקפוץ מחלונות הבית החוצה. אחד מבקבוקי התבערה נחת בסמוך למזרון של אחד מהבחורים וגרם לכויות ברגליו.

בקבוקי תבערה נוספים הושלכו גם מחוץ לבית ושריפה החלה לבעור גם בחצר הבית. סה"כ הושלכו לבית שלושה בקבוקי תבערה, ולחצר הבית לפחות שניים נוספים. כוחות כיבוי, צבא ומד"א הגיעו למקום, כיבו את השריפה וטיפלו בפצועים שלא נזקקו לפינוי.

כוחות צה״ל, משטרה וכב״א הגיעו לנקודה וכיבו את השריפה. כוחות הבטחון עורכים סריקות במרחב ופועלים לתפיסתם.


(קרדיט צילום: עוז ציון)

מדובר צה"ל נמסר: "במהלך הלילה התקבל דיווח אודות מספר מחבלים, אשר השליכו בקבוקי תבערה לתוך מבנה במאחז עוז ציון, שבמרחב החטיבה המרחבית "בנימין". כוחות צה״ל, משטרה וכב״א הגיעו לנקודה וכיבו את השריפה. אין נפגעים ונזק קל נגרם למבנה. כוחות הבטחון עורכים סריקות במרחב ופועלים לתפיסתם."

מכבאות והצלה נמסר: "בשעה 02:52 התקבל דיווח על שריפה במבנה במאחז, לדברי המודיע השריפה נגרמה כתוצאה מזריקת בקבוק תבערה.

רב רשף מאור דבורי מפקד המשמרת שהיה במקום סיפר כי לוחמי אש מתחנה אזורית בנימין יצאו למקום. הצוות הראשון שהגיע זיהה שריפה בשטח פתוח הצמוד למבנים. לוחמי האש פעלו לכיבוי השריפה על מנת שלא תתפשט אל עבר המבנים הסמוכים. כמו כן בתוך המבנים נמצאו בקבוקי תבערה. חוקרי השריפות מחוז יו"ש נמצאים בזירת האירוע בדקות אלה ואוספים ממצאים לטובת החקירה."

צילום: דוברות תחנה אזורית בנימין.

בתגובה לפיגוע מסר חבר ועדת חוץ ובטחון ח"כ איתמר בן גביר: "הפעם קרה נס אבל אין סומכים על הנס, בפעם הבאה הפיגוע עלול להיגמר ברצח. אעלה את הנושא בועדת חוץ ובטחון ואדרוש להרוס בתי מפגעים גם אם לא הצליחו בזממם לרצוח נפש. מדינת ישראל מאבדת את ההרתעה ותושבי מדינת ישראל משלמים את המחיר."

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ: "המחבלים שהציתו הלילה בתי מגורים בעוז ציון ליד גבעת אסף הם אותם מחבלים ואותו אוייב שרודף אותנו היום בירושלים, ביפו ובעזה. צה"ל צריך לפעול ביד קשה מאד נגדם ונגד הסביבה התומכת שלהם. התעוזה שיש לאוייבים שיוצאים לפיגוע כזה בו כמעט נשרף בית על יושביו היא נקודת חולשה שלנו. אני מבקש לחזק את ידי החברים בעוז ציון שחוו הלילה ארוע קשה מאד. נחזק את המגמה להתרחבות ישראלית במרחבי יהודה ושומרון."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: