ח"כ אפרת רייטן מרום נשאה במליאת הכנסת את נאום הבכורה שלה

ח"כ אפרת רייטן מרום (העבודה) נשאה במליאת הכנסת את נאום הבכורה שלה. בפתח הדברים ציינה ח"כ רייטן כי התאריך הינו סמלי עבורה, מכיוון שלפני שלוש שנים הובאו לקבורה תשעת הנערות והנער שנהרגו באסון נחל צפית, אשר ח"כ ייצגה וליוותה את משפחותיהן, שישבו ביציע. ח"כ רייטן פנתה למשפחות ואמרה: "אתם ביחד ולחוד מהווים עבור רבים ועבורי סמל לנחישות ולרדיפת הצדק, ובנוסף עבורי מהווים השראה לישראליות המורכבת אבל המאוחדת."

ח"כ רייטן התייחסה לפעילותה בכנסת ואמרה: אני מתחייבת לעשות כמיטב יכולתי למצוא את השפה והמניע המשותפים עם כל מי שמוכן, תוך כיבוד הדדי, ללמוד וללמד מחדש את השיח הזה. זוהי לא רק חובתנו אלא זכותנו כחברי כנסת וגם כאזרחים. תבונה מנהיגותית יכולה לגשר ולנווט בתוך כל האתגרים שבתוכנו ומחוצה לנו.


מנהיג עם חזון ל-100 שנים קדימה הוא מנהיג מאחה ומחבר, הוא מושיט את ידו לאחר מתוך עוצמה, קורא לכל אזרחי המדינה בלי הבדלי דת, להיות שותפים בבניית הארץ, לשמור על שלום, לחתור לשוויון ולנציגות מתאימה בכל מוסדותיה. מושיט יד לשכנינו הקרובים והרחוקים, שומר על עוצמתנו כמדינה יהודית ודמוקרטית מאוד במזרח התיכון דוגמא ואור לאחרים. הציבור בישראל משווע למנהיגות חזקה ובטוחה, מנהיגות שיודעת לקחת אחריות. כן גם על כישלון ועל טעויות. באין לקיחת אחריות אי אפשר להתחיל במלאכת הריפוי.

ערכים שהיו הבסיס להפיכתנו למדינה משגשגת הם אותם הערכים שצריכים להנחות אותנו, כעת סולידריות, ערבות הדדית ,אמונה משותפת בדמוקרטיה, דאגה לחלשים. הערכים האלה שכולנו מסכימים עליהם הם ערכי מחנה השמאל. הביטו בי –השמאל, השמאל איננו נורא, לא מסוכן, לא אכזרי, גם אינו קללה שתרדוף אתכם עד יומכם האחרון. אני גם לא חמוצה, יסיפרו לכם כל ילדי שנות ה-90, ודאי שלא אנרכיסטית, עו"ד שומרת חוק אני. אני יהודייה, דמוקרטית, ישראלית ופטריוטית, ומאמינה באותם ערכים שהובילו את כל מנהיגי המדינה מראשית ימיה. מהמקום הזה אני מבקשת לחדש את נדריי שאשמור אמונים למדינת ישראל כי אין אחרת."


(קרדיט צילום: דוברות הכנסת – דני שם טוב)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: