ח"כ איתמר בן גביר יו"ר עוצמה יהודית נשא היום נאום בכורה מרגש במליאת הכנסת

ח"כ איתמר בן גביר ממפלגת הציונות הדתית נשא במליאת הכנסת את נאום הבכורה שלו במסגרתו התייחס בן גביר לתקופת בית הוריו, ילדותו, הקשיים, ולפעילותו הפוליטית. מגיל 14 חווה את ימי האינתיפאדה הראשונה, ולא יכול היה להשלים ולקבל את השתיקה מול רצח יהודים. הצטרף לתנועת מולדת ובהמשך לתנועת כך של הרב כהנא הי"ד. בעקבות זאת נרדף על ידי הממסד והוגשו נגדו כתבי אישום רבים.

בן גביר סיפר: "יותר מ-53 כתבי אישום מופרכים והזויים הגישו נגדי הפרקליטים בראשם שי ניצן וטליה ששון, מתוכם ב-46 זוכיתי! יותר משמונים וחמישה אחוזים. במדינה אחרת, אותם פרקליטים היו הולכים הביתה אבל בישראל, רק בישראל, הצמד הזה הפך להיות הצמד שמנהל את המדינה.. לצערי, לא רק שהם ניהלו את המדינה, אלא גם עשו זאת בחוסר הוגנות ויושרה מינימלית – אלה שרוממות זכויות האזרח בגרונם כביכול, הם אלה אשר גרשו אותי ואת רעייתי אילה שכזוג צעיר עברנו להתגורר בגוש קטיף כדי למנוע את הגירוש".


בנאומו הזכיר ח"כ בן גביר את הרב כהנא הי"ד ולדבריו: "עשו לו רצח אופי, כן, הרב כהנא שהברנז'ה אוהבת לשנוא, הרב כהנא שעלה מארצות הברית לאחר שפעל נגד האנטישמיות, הרב כהנא שמסר נפש למען יהדות ברית המועצות, ועשה כל זאת באהבת ישראל גדולה".

ח"כ בן גביר פירט מה הם הנושאים שבכוונתו לקדם בפעילות בכנסת: "הגעתי לכנסת, בין היתר כדי לפעול בעזרת השם יתברך למען הזהות היהודית של המדינה שמנסים לפגוע בה שוב ושוב, פסקת בג"צ על הגיור הרפורמי קורעת ומשסעת את החברה הישראלית.

אפעל לערוך רפורמה בעולם המשפט. כדי ליצור אמת במשפט חייבים לשנות את שיטת מינוי השופטים, חייבים לפצל את הכוח הכל כך גדול של היועץ המשפטי לממשלה וחייבת לעבור כאן פסקת התגברות. אפעל כדי לשלוח את המסתננים לביתם – אי אפשר להמשיך עם הצביעות הזאת, עם הדו פרצופיות הזאת.

אפעל למען תושבי הדרום שהופקרו, רבבות נשים, גברים, ילדים וטף שעברו בסוף השבוע האחרון שוב, שעות לא פשוטות כאשר ארגון טרור רצחני מטווח את ערינו בטילים וממשלת ישראל לא נותנת את ההוראה החד משמעית להגיב – לא תגובה רופסת, וירי לעבר דיונות ריקות אלא ירי לעבר מחבלים חיים והחזרת הסיכולים הממוקדים. אומר כאן דברים קשים אך נוקבים: לצערי כולנו יודעים את האמת, אם הטילים היו מופנים לעבר תל אביב הייתה תגובה אחרת לחלוטין, ומדינת ישראל הייתה מגיבה באופן מיידי ותקיף.

אפעל למען הציבור החרדי, רבבות רבבות של יהודים מסורי נפש, שפת במלח אוכלים ומים במשורה שותים, וישנים על הארץ בתנאים לא תנאים הכל באוהלה של תורה, ולצערי במקום לקבל שבח והערכה סופגים לא אחת נחת זרועה של המערכת שמפלה אותם לרעה ומקפחת אותם ופוגעת בזכויותיהם.


ואחרי כל אלה, אפעל בעזרת השם כדי שהריבונות תחזור לירושלים בכלל ולהר הבית בפרט – , כדי שתמונות כמו שראינו אמש של קבוצות בריונים שמכים שוטרים, שצועקים חמאס חמאס ומודיעים לנו הם בעלי הבית על ירושלים ובעיקר על הר הבית, לא ישמעו ולא יראו."

את הנאום המרגש סיים במסר של אחדות: "אני מייצג את הציבור חובש כיפת השמים. אני לא אוהב את השם חילוני כי זה מלשון חול ושום יהודי לא חול – כולם קודש. אני מייצג את הציבור החרדי, מייצג את הציבור המסורתי, ומייצג גם את אלה שאינם יהודים אבל נאמנים למדינת ישראל ונלחמים אתנו כתף אל כתף וכמו שאני אומר לחברי בעדה הדרוזית, יש בינינו לא רק ברית דמים אלא גם ברית חיים. אשתדל בעזרת השם לייצג את עם ישראל כולו".

(קרדיט צילום: דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ)


תגובות לכתבה:

 1. יגאל

  איתמר. בהצלחה רבה.
  עשה עבודתך בחכמה וטוב לבב
  עלה והצלח.

  1. שמואל

   שהיה לך בהצלחה רבה תעשה
   דברים טובים לארץ ישראל ולעם
   ישראל בזכות לכל העם ישראל.

 2. יצחק

  גאה בעצמי שבחרתי בך. וגאה בך ובדרך שלך, למען עם ישראל 🙏🏼

כתיבת תגובה: