תגובות

אחרי העימותים: המפכ"ל הנחה להסיר את המחסומים שהוצבו בשער שכם

‏בהוראת המפכ"ל קובי שבתאי, הורדו המחסומים שחילקו את מדרגות שער שכם למתחמים, שעל פי הערבים היה הגורם המוביל להסלמה במזרח ירושלים.

אחרי הסרת המחסומים, מאות מוסלמים הגיעו לשער שכם, צעקו ושרו בערבית "בדם ואש נפדה את פלסטין".


בתגובה להחלטה, יו"ר עוצמה יהודית ח"כ בן גביר מסר כי "החלטת מפכ"ל המשטרה לאפשר לפורעים בשער שכם ניצחון בהסרת הגדרות היא התקפלות מבישה ופגיעה קשה בריבונות הישראלית. ידע כל פורע חוק כי מדינת ישראל מתרפסת ונכנעת אם יבצע מעשי לינץ ביהודים. ממשלת ישראל ומשטרת ירושלים נכנעו הערב לאלימות והתקפלו – ההתקפלות הזאת עוד תעלה לנו בדם רב".

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ': "יותר מידי פעמים מדינת ישראל משדרת חולשה, נכנעת לטרור ולאלימות ולוקה כפליים. מי שבורח מהטרור, הטרור רודף אחריו. אלו חוקי המשחק במזרח התיכון. יש לגדוע את ההתפרעויות הערביות בירושלים ולמצות את הדין בחומרה המירבית עם המפגעים ולא להיכנע לדרישותיהם ובכך לשחוק את ההרתעה הישראלית ולהעביר מסר של חולשה לאויבינו מסביב."

ח"כ עופר כסיף: "כמו בסאגת המגנומטרים, ההתנכלות המשטרתית לפלסטינים בשער שכם נועדה לייצר פרובוקציה ואלימות. טוב שיוסרו הגדרות, אך חשוב מכך כי רה"מ ושר הבט"פ שהובילו בכוונה לשפיכות דמים יעמדו לדין על פשעיהם."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: