"רק רצח שלו – יחזיר לנו את המדינה": כתב אישום נגד עופר קופלמן שהסית לרצח ראש הממשלה

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה כתב אישום לבימ"ש השלום בכפר סבא נגד עופר קופלמן, בן 57 מאלפי מנשה, בגין 3 עבירות של הסתה לאלימות כלפי ראש הממשלה, חבר הכנסת בנימין נתניהו. כתב האישום הוגש באישור היועץ המשפטי לממשלה.

על פי כתב האישום, שהוגש על-ידי עו"ד אדר לר, במהלך החודשים יוני-יולי 2020 פרסם הנאשם בפייסבוק פרסומים הקוראים לאלימות ומעודדים מעשי אלימות כלפי ראש הממשלה. התכנים שהעלה הנאשם זכו לחשיפה ושימשו במה לאחרים להביע תמיכתם בתכנים באמצעות לייקים, שיתופים או תגובות.


בכתב-האישום מיוחסים לקופלמן שלושה פרסומי הסתה לאלימות בחשבון הפייסבוק שלו:
א. ב- 21.6.2020 כתב הנאשם: "שהצורר ביבי! שוב משחק לנו בראש. ממציא גל שני (הכוונה ל"גל שני" של התפרצות נגיף הקורונה), יושיב אותנו בבית. ואז בשקט יבצע את הסיפוח…ביבי נתניהו הוא הגרוע באויבינו!!! דינו מוות!!!"

ב. ב- 5.7.2020 שיתף הנאשם בפייסבוק שלו מאמר שעסק בראש הממשלה תחת הכותרת "יש מלך בישראל – ורק אנחנו אשמים בסיאוב". את שיתוף המאמר ליווה הנאשם בפרסום התוכן הבא: "רק רצח שלו, יחזיר לנו את המדינה! מוות לביבי!!!!!!!!!".

ג. ב- 6.7.2020 כתב הנאשם: "עוד פעם מפחידים אותנו…גם אם יהיו פי שלוש חולים קשים, יש את המכונות לטפל בהם. אבל למה לא שוב להוריד אותנו על הברכיים? הרבה יותר קל לשלוט בנו ככה, ושוב המסקנה המתבקשת…מוות לביבי נתניהו!!!".


עוד צוין בכתב האישום כי פרסומיו של הנאשם נעשו על רקע הפגנות תכופות נגד ראש הממשלה במגוון מקומות ברחבי הארץ.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: