תגובות

כותרות השבת: 36 רקטות שוגרו מהרצועה, נתניהו קרא להרגעת הרוחות בירושלים ועזה

התרעות צבע אדום הופעלו במהלך כל הלילה ותושבים רבים שהו במרחבים מוגנים, 36 רקטות שוגרו מרצועה לעבר ישראל, לוחמי ההגנה האווירית יירטו שישה שיגורים. מרבית השיגורים נפלו בשטחים פתוחים, ועל כן בהתאם למדיניות ובהעדר צורך לא בוצעו יירוטים.

חיל האוויר תקפו תשתיות תת קרקעיות ומשגרי ירי תלול מסלול של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. על פי דיווחים ערביים ההסלמה בדרום על רקע המהומות בירושלים.


זירת נפילת רקטה, צילום: ביטחון אשכול.

ראש הממשלה כינס הערכת מצב ביטחונית והנחה את המערכת הביטחונית להיערך לכל תרחיש. בנוסף, שר הביטחון ערך מספר שיחות עם גורמי הביטחון והצהיר כי במידה והשקט לא יישמר – רצועת עזה תיפגע בצורה קשה ומי שישא באחריות הם ראשי החמאס.


ראש הממשלה בנימין נתניהו בתום דיון הערכת מצב עם הצמרת הביטחונית בקריה בת"א:"סיימתי עכשיו הערכת מצב ביטחונית עם שר הביטחון, שר הבט"פ, הרמטכ"ל, ראש השב"כ ומפכ"ל המשטרה. מול רצועת עזה – הנחיתי להיערך לכל תרחיש. שמענו גם את הסקירה על המצב בירושלים מהמפכ"ל – אנחנו רוצים קודם כל להבטיח חוק וסדר. אנחנו שומרים על חופש הפולחן כמו כל שנה, לכל התושבים וגם לכל המבקרים בירושלים. אנחנו דורשים כרגע את מילוי החוק ואני קורא להרגעת הרוחות מכל הצדדים".

לאחר הערכת מצב הוחלט לא להחיל מגבלות על העורף בעוטף ישראל.

במהלך ליל שבת פעלו מול מאות מתפרעים ערבים בגזרות השונות. המתפרעים השליכו אבנים, חפצים, גרמו נזק לניידות וירו זיקוקין לעבר כוחות המשטרה במרחבים השונים בהם, מעבר קלנדיה, קבר רחל, חיזמא ורבים נוספים.

שער שכם, צילום: דוברות המשטרה.

אל יחידת הטראומה החדשה בבית החולים, פונה אמש צעיר יהודי בן 27 אשר הותקף על ידי ערבים באזור שמואל הנביא. ד״ר שאדן סלאמה- יוסף, מנהלת חדר המיון בהדסה הר הצופים, מוסרת כי הצעיר פונה עם כלבו איתו טייל, וסובל מפגיעות בכל חלקי גופו. לאחר טיפול במיון שוחרר הערב לביתו.

מאות תושבי אום אל פחם מלווים בדגלי פלסטין יצאו להפגין וחסמו את כביש 65.

צעיר בן 17 ממחנה הפליטים שועפאט נדקר ובעת ההגעה לבית החולים מת מפצעיו-עולה החשד לרצח.

שוטרי מג"ב שפעלו במעבר חיזמא שבגזרת עוטף ירושלים, עצרו רכב לבדיקה ובו 2 חשודים תושבי מזרח ירושלים. בחיפוש ברכבם אותרו כ-1,200 זיקוקים ב-48 כוורות. שני החשודים, תושבי סילוואן וואדי ג'וז, נעצרו.צילום: דוברות המשטרה.

כוחות משטרה פעלו בסמוך לבית הדבש בסילואן, שם התפרעו באלימות עשרות מחבלים ערבים תוך תקיפת שוטרים, השלכת אבנים וירי זיקוקין לעבר הכוחות ולעבר מאבטח אשר נפגע בראשו מאבן ונזקק לטיפול רפואי. מספר מחבלים נעצרו.רכב נרגם באבנים בעת שחלף סמוך לוואדי ג'וז בירושלים. כוחותינו פתחו בסריקות אחר המחבלים.

עשרות מחבלים השליכו אבנים לעבר משרד המשפטים ובית המשפט המחוזי בירושלים.אחר הצהרים יהודים יידו אבנים בצומת בר אילן בירושלים לעבר רכבים ערביים, שני יושבי רכב נפצעו אך לא נזקקו לטיפול רפואי כמו כן, נגרם נזק לרכב.בשעה זו, נערכות סריקות לאיתור חשודים במעשה.

ילדה כבת 7 נפצעה בינוני מפגיעת רכב בקרית יערים.

הולך רגל כבן 21 נפצע באורח קשה מפגיעת רכב בשדרות מוריה בחיפה.

3 בני אדם נפצעו בינוני בתאונה בין מספר כלי רכב במחלף חטיבת הנגב דרך אליהו נאוי בבאר שבע.

הולך רגל כבן 50 נפצע בינוני לאחר שנפגע מרכב בכביש 57 סמוך לכניסה המזרחית לכפר יונה.6 פצועים, בהם אשה כבת 48 במצב בינוני ו-5 פצועים באורח קל בתאונה בכביש 40 סמוך למחלף לוד לכיוון דרום.

על פי דיווחים ערביים, מכלית נפט השוכנת מול חופי סורי נפגעה ככל הנראה כתוצאה מהתקפת מל"ט. גורמים ערבים טוענים כי המכלית בבעלות איראנית.

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן אישר את ההכרה ברצח העם הארמני.

כ-150 אלף מטיילים פקדו השבת את הגנים הלאומיים ושמורות הטבע. בין האתרים הבולטים: ירקון תל אפק עם כ3400 מטיילים, עין גדי עם כ 2900 מטיילים, גן השלושה וגן לאומי תל אשקלון עם כ 2300 מטיילים בכל אחד מהאתרים.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: