"אור של תקווה": הושקה חווה בערד לזכרו של רון קוקיא הי"ד

באירוע רב משתתפים הושקה היום (ה') "חוות רון" לזכרו של לוחם הנח"ל רון קוקיא הי"ד שנרצח בפיגוע בעיר ערד לפני כ-3 שנים.

באירוע שהתקיים בחווה אשר צפויה לשמש את ארגון "השומר החדש", השתתפו רבים וביניהם ניתן היה למצוא את, האלוף במיל. עוזי דיין, חיילי חטיבת הנח"ל, חברי פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות, אנשי "השומר החדש", חברי תנועת "אם תרצו", ד"ר מרדכי קידר ועוד.


בועז קוקיא אביו של רון אמר: "שני הארגונים, "אם תרצו" ו- "השומר החדש" דואגים לחיזוק הציונות בארץ. הם דואגים לעשות טוב אבל במקביל נלחמים גם להיאבק ברעים. המדינה על שלוש הרשויות שלה חייבת להגביר את המאבק בטרור ובפשיעה כי אחרת עוד דם ישפך. אני קורא לתושבי ערד והסביבה להמשיך ולהחרים את משפחת המחבל שרצח את רון. לא נשכח ולא נסלח למשפחה זו."

און ריפמן מהשומר החדש: "יש פה חזון מאוד גדול. הוא מתחיל מהמצוקות שיש לחקלאים בישראל. החקלאים בארץ מתמודדים עם חוסר משילות בשטח. אנחנו טוענים כי החקלאים הם הקו הראשון במלחמה. אם לא נעצור את הפשיעה היא תחלחל אל הערים והישובים האחרים. הבשורה של החווה היא משילות".

ניסן בן חמו ראש עיריית ערד אמר: "האירוע של רצח רון ז"ל טילטל את העיר. כאשר השיח של היום הוא של קיטוב, הגיע הזמן שנתחבר. אנחנו סובלים מבריונות בכבישים. צריך להחזיר את המשילות ואסור להתעלם ממה שקורה פה. אם הציונות של פעם הייתה בהקמת ישובים אז הביטוי של הציונות החדשה הן שנות השירות לפני הצבא. צריך לחזק את התיישבות בנגב ולהביא לפה עוד אנשים".

אל"מ ישראל שומר מפקד חטיבת הנח"ל בה שירת רון ז"ל אמר: "המקום הזה שאנחנו נמצאים בו, חוות השומר, הוא חיבור של עבר, הווה ועתיד. ארגון השומר החדש הוא חלק מחטיבת הנח"ל. הכל מתחבר לעשיית הטוב של היחד בעם ובמדינה. יש להבליט את הטוב דרך הביחד במקום כמו כאן אשר עוסק בערכים וחיבורים".

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו": "כאשר אדם צעיר נפטר נוצר וואקום. השאלה תמיד מה עושים ואיך ממלאים את אותו ריק. משפחת קוקיא מעוררת השראה במילוי הוואקום הזה. החווה הזו היא אור של תקווה וכולנו מצדיעים למשפחת קוקיא על הפצת האור הזה בארץ ישראל".


סגן הרמטכ"ל לשעבר האלוף במיל. עוזי דיין אמר: "אנחנו נמצאים פה באירוע בדיאלוג מתמשך עם רון קוקיא ז"ל. אנחנו מצווים להיות ראויים לזכרם של הנופלים ולזכרו של רון. העצים שניטעו פה קודם מלמדים אותנו איך לחיות עם המתים. הם מלמדים אותנו איך לזקוף קומה ולהמשיך לחיות. אירוע זה הוא אחד הדברים היפים לזכרו של רון. לא להשאיר זאת רק כזיכרון דומם אלא לתרגם זאת בשטח".

קרדיט צילום: תנועת "אם תרצו".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: