תגובות

‏שני הרוגים בתאונה בין משאית לרכב פרטי בכביש 90 דרומית לצוקים

בשעה 19:28 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב על ת.ד בין משאית ורכב פרטי בכביש 90 דרומית לצוקים. חובשים ופראמדיקים של מד"א קבעו את מותם של 2 נוסעי הרכב, גברים כבני 30 ומעניקים טיפול רפואי לנהג המשאית שנפגע באורח קל.

בוחני תאונות הדרכים של המשטרה פתחו בחקירה לבירור נסיבות התאונה.


מתחילת השנה נהרגו 100 בני אדם בתאונות דרכים. בתקופה המקבילה אשתקד נהרגו 74 בני אדם.

מכבאות והצלה נמסר כי "צוותי הכיבוי והחילוץ אשר הגיעו למקום האירוע זיהו כי מדובר בתאונה חזיתית קשה מאוד בין משאית לרכב פרטי. כאשר הרכב הפרטי נמחץ וחלקו הקדמי נלכד מתחת למשאית. לוחמי האש זיהו ברכב שני לכודים ומיד החלו בפעולות חילוץ מורכבות תוך הזנקת סיוע של כלי צמ"ה לסיוע בחילוץ . בשלב זה חולץ הרכב מתחת למשאית ולוחמי האש פועלים בעזרת כלים הידראוליים בחילוץ מורכב בכדי לחלץ את הלכודים."

צילום: דוברות כבאות והצלה דרום.


להב עמר ניסים מפקד האירוע מסר: "לצערי מדובר בתאונה חזיתית קשה מאוד אשר מעורבים בה משאית ורכב פרטי. אנו עדיין פועלים לחילוץ הלכודים מהרכב הפרטי ולצערי במקביל לפעולות החילוץ גם נקבע מותם. זה עוד אירוע קשה של תאונת דרכים עם הרוגים והמחזה לא פשוט כלל".

חובשת בכירה במד"א קרלה פולר ופראמדיק מד"א דן אביבי סיפרו: "מדובר בתאונת קטלנית חזיתית קשה מאוד. הרכב הפרטי נמעך כולו וחלקו הקדמי נלכד מתחת למשאית כשהנהג והנוסע שלידו מחוסרי הכרה בתוך הרכב כשהם ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותם. נהג המשאית שהתהלך בזירה נבדק וטופל בשטח כשמצבו קל"

צילום-יוסי יעקב רבש"צ צוקים.

במועצה אזורית הערבה התיכונה מציינים כי כביש הערבה נחשב ל"כביש אדום " מרובה תאונות, ודורשים כי שר התחבורה בממשלה הבאה יקדם בדחיפות תקציב לתכנית הרחבת כביש 90 לדו מסלולי דו נתיבי.

צילום: דוברות מד"א.

מנכ"ל הרלב"ד (בפועל) שניר זיידל: "אין חיסון לקטל בדרכים, החזרה המהירה לשיגרה והעומסים בכבישים מחייבים הגדלת היקף האכיפה והמשך ההשקעה בתשתיות בטוחות יותר. כל אלו לא פותרים אותנו, משתמשי הדרך, מתושמת לב יתרה דווקא בעת הזאת של החזרה המסיבית של כולנו למרחב התעבורתי."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: