תגובות

חילוץ ענק בשמורת הכרמל: 200 פנסיונרים חולצו מנחל גלים לאחר ששהו בחום הכבד ללא מים

יחידת החילוץ גליל-כרמל סיימה לפני זמן קצר חילוץ ענק, מורכב ומשולב בנחל גלים, שבשמורת הכרמל.

מדובר בקבוצת מטיילים פנסיונרים של התעשייה האווירית בת 200 משתתפים, שטיילה בנחל גלים. הקבוצה הענקית נקלעה לחום הכבד ללא צידת מים מספקת. המטיילים הרבים החלו לסבול מתשישות ועלה חשד להתייבשות בקרב רבים מהם.


צוות גדול במיוחד של 20 מחלצים מיחידת החילוץ גליל-כרמל נכנס לשטח וחבר לקבוצה, צוות רפואי של היחידה העניק טיפול רפואי ראשוני למטיילים שנזקקו לו.
בהמשך הקבוצה פונתה אל מחוץ לנחל.

בעיצומו של החילוץ הגיעה קריאה לאירוע חילוץ נוסף בנחל, בו מטיילת נחבלה ברגלה ולא יכלה להמשיך ללכת. גם מטיילת זו חולצה במסע אלונקות אל מחוץ לשטח השמורה. אמבולנס של מד"א פינה אותה לבית החולים כרמל, להמשך בדיקות וטיפול.

גיא גרברסקי מפקד יחידת החילוץ מתאר את החילוץ: ״בשעה 14:00 קיבלנו קריאה לאירוע בנחל גלים שבו 200 מטיילים מבוגרים נמצאים בשטח, עם כמות קטנה מאוד של מים וחלקם תשושים מההליכה והחום. מתוך הבנה שהיום חם מאוד, מיעוט המים וגודל הקבוצה, החילוץ הוגדר כחילוץ דחוף. גייסנו במהרה מתנדבים רבים שנכנסו לשטח עם כמות גדולה של מים. לשמחתי רוב המטיילים היו במצב בריאותי טוב.
מטיילת אחת היית באפיסת כוחות והיא פונתה מהשטח במסע אלונקות אל צוות מד"א שחיכה מחוץ לשמורה. כל יתר המטיילים חברו לאוטובוסים".


קרדיט צילומיל: דוברות יחידת החילוץ גליל-כרמל.


תגובות לכתבה:

 1. יוסי יש מנוסי

  אין גבול לטמטום !! ביום הכי חם לוקחים פנסיונרים קשישים למסע כושר .

  1. אילן רינצקי

   הייתי אחד מהמטיילים. היו 5 קבוצות, ורק בקבוצה 4 התגלתה בעיה של תשישות של אחת הצועדות ואחרת שנפגעה קלות. קבוצה זו לא המשיכה בנחל גלים לכוון טירת הכרמל, אלא חזרה דרך נחל גלים לחניון שליד האוניברסיטה. יתר 4 הקבוצות המשיכו כרגיל במסלול המתוכנן. לא ידוע לי שהיתה בעיית מים. בכל אופן, לא בקבוצה שלי.

 2. מיכאל

  זה מזכיג לי את הטיול של מכללה בו ניספו 10 ילדים.

כתיבת תגובה: