‏נתניהו: ״נערכים למבצע חיסונים נוסף בעוד חצי שנה – הכינו את הילדים״ | צפו

לפני זמן קצר, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין, מסרו הצהרות לתקשורת בתום דיון מקצועי בנושא החיסונים והיערכות להמשך.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: ״אני מגיע לכאן מדיון עם שר הבריאות ואנשי מערכת הבריאות, לאחר שסיכמתי עם ראשי פייזר ומודרנה על אספקה נוספת של 16 מיליון חיסונים נוספים לאזרחי ישראל. אנחנו נערכים למבצע חיסונים נוסף בעוד כשישה חודשים, אז תכינו את הכתפיים וגם את הילדים משום שלהערכתנו עד אז יהיו חיסונים מאושרים לילדים.


תמיד יכולה להיות הפתעה על ידי ווריאנט חדש, ההודי או אחר. היציאה מהקורונה עד היום וההימנעות שלנו מהקורונה בהמשך היא מובטחת כל עוד אין הפתעה כזאת.

אחת הדרכים למנוע את ההפתעות האלה היא לחזור ולהדק את המעטפת החיצונית שלנו. על זה קיימנו היום דיון די ממושך, על האפשרויות השונות שדיבר עליהן שר הבריאות שאנחנו דנים בהן ביחס גם ליחסי החוץ שלנו עם כמה וכמה מדינות. הגישה שלי ושל מערכת הבריאות היא שצריך להדק, כי אנחנו נמצאים במציאות שהיא עדיין לא ברורה לחלוטין״.

ראש הממשלה נתניהו במסיבת עיתונאים:

"יש פתרון לפלונטר הפוליטי. הפתרון הוא בחירה ישירה לראשות הממשלה – לתת לציבור להחליט מי יוביל את המדינה. יש רוב עצום במדינה שתומך בכך, זה חוצה את רוב המפלגות בכנסת. הבחירות האחרונות הוכיחו שהציבור רוצה ממשלת ימין. יש בכנסת 65 מנדטים של ימין מובהק והסיבה היחידה שבגללה אי אפשר להקים עכשיו ממשלת ימין זה עניינים אישיים ולא אידיאולוגיים. לכן יש 2 אפשרויות: או להקים ממשלת שמאל עם עלה תאנה ימני – עם מרצ, המשותפת, העבודה – זה בניגוד לרצון הבוחר ובניגוד להתחייבויות של בנט וגדעון סער. האפשרות השנייה היא להקים ממשלת ימין יציבה ל-4 שנים אחרי בחירות בזק לראשות הממשלה כדי שהציבור יבחר מי יהיה ראש הממשלה הבא. לא צריך לפזר את הכנסת ולא צריך בחירות חמישיות, צריך משאל עם מהיר ולתת לעם להחליט מי יהיה ראש הממשלה. אני אקבל כל תוצאה ואני מקווה שכך ינהגו גם אחרים.

אפשר לעשות את זה מייד – זה תלוי רק באדם אחד, נפתלי בנט. אם בנט יתמוך בהצעה הזאת יש לכך רוב. אין סיבה שלא יתמוך בכך, הוא הרי התחייב לממשלת ימין והתחייב לא ללכת תחת לפיד והשמאל. נפגשתי איתו מספר פעמים והצעתי לו מקום בכיר בממשלה. לצערי למרות שאני קיבלתי מנדט מהנשיא להקים ממשלת ימין, בנט מנהל במקביל אלינו משא ומתן להקמת ממשלת שמאל.


זה אומר שרק בגלל אמביציה אישית להיות ראש ממשלה עם 7 מנדטים, בנט לא נותן לנו למצות את המנדט ולהקים ממשלת ימין יציבה. ראינו את זה גם אתמול בלילה כש״ימינה״ הצביעו בכנסת נגד הימין ובעד השמאל. אם בנט באמת רוצה ממשלת ימין – שיודיע עוד היום שהוא תומך בבחירות ישירות ונצא מהפלונטר.

לגבי רע״מ – לא צריך את רע״מ, צריך בחירה ישירה כדי שנקים ממשלה. זה פותר את כל השאלה הזאת. יש רק 2 אפשרויות: או ממשלת שמאל עם ניגודים פנימיים, עם עלה תאנה ימני, בניגוד גמור להבטחות שבנט נתן בבחירות ובניגוד לרצון הציבור, או בחירות ישירות להקמת ממשלת ימין יציבה. בזה אנחנו יוצאים מהפלונטר ולא צריך גם פתרונות אחרים."

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין במסיבת עיתונאים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו על רכש החיסונים:

"הצוות של משרד הבריאות בסיוע משרדי ממשלה נוספים עבד לילות כימים להשגת ההסכמים. כשאנחנו חגגנו את ליל יום העצמאות, ישבו הצוותים, הם עבדו וניסחו את ההסכמים. התוצאות מדברות בעד עצמן.

ישראל מובילה בפער על כל המדינות בעולם מבחינת מבצע החיסונים. רואים זאת גם בשטח. המשק פתוח, אנשים נהנים מכמעט שגרה מלאה ואנחנו בודקים איך ניתן להקל עוד על האוכלוסיה.

מה שמעיב על השמחה בלבי זה כמה תדרוכים שראיתי היום של אותם גורמים שבחוסר אחריות ניסו לטרפד. לא רק שלא מתביישים ולא אומרים 'טעינו'. עכשיו יש עוד טענות שבהתנהגותם הם חסכו משהו ומנעו בזבוז.

בנושא רכש החיסונים, אין ולא היה שום בזבוז. החודש האחרון כיסה כל מה שרכשנו ומה שעוד נרצה לרכוש. לכן כבר לפני חודשים רבים ההנחיה שלי היתה לא לשים את כל הביצים בסל אחד. כך עשינו.

אני מבקש מהאזרחים שטרם התחסנו להגיע. מבצע החיסונים נמשך. לא מאוחר. תבואו. יש חיסונים. המדינה תמשיך לשגשג רק אם נהיה מחוסנים נגד קורונה".

מלשכת שר הביטחון נמסר לשר הבריאות: "בזכות ההתעקשות של גנץ נחסכו מיליארדים, נרכשו חיסונים ולא הוגדל הגירעון בצורה מופקרת כלכלית כדי להשאיר רזרבות לתקציבים פוליטיים. נתניהו וכל שותפיו לפשע ממשיכים להוכיח שהדבר החשוב ביותר הוא המשפט שלו ועבורו הוא מוכן היה להקריב גם חיי אדם לשיטתו. ההתנהלות הזו ששמה את צרכיו האישיים של נתניהו מעל לכל מוכיחה שהוא בלתי כשיר להמשיך בתפקידו".

יאיר לפיד, ראש האופוזיציה אמר בתגובה לראש הממשלה נתניהו: "נתניהו, מדינת ישראל לא צריכה עוד מערכת בחירות. זה לא בחירות ישירות זה מסלול עוקף למריחת זמן על חשבון הציבור. הגיע הזמן להקים ממשלת אחדות ישראלית. זה אפשרי."

יו"ר עוצמה יהודית, (מסיעת הציונות הדתית) ח"כ איתמר בן גביר על דברי רוה"מ: "שמח שגם ראש הממשלה מבין שאסור להסתמך על רע"מ ויש לגייס את הרוב הדרוש להעברת החוק לבחירה ישירה שיחסוך מעם ישראל בחירות נוספות. אמרנו וחזרנו ואמרנו שאין אמונה בשונאי ישראל מהללי שהידים. מצפה שנפתלי בנט איילת שקד ומתן כהנא לא יובילו לממשלת שמאל ויתמכו בהצעת החוק שעשויה לפתור את הפלונטר הפוליטי".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: