תגובות

ניצחון לגוש השינוי: ‏‏מליאת הכנסת אישרה את הצעת יש עתיד להרכב הוועדה המסדרת

מליאת הכנסת דחתה את הצעת ח"כ זוהר בדבר הרכב הוועדה המסדרת, ואישרה במקומה את הצעת ח"כ כהן.

לאחר הצבעה שמית דחתה מליאת הכנסת את הצעתו של ח"כ מיקי זוהר, בדבר הרכב הוועדה המסדרת ברוב של 58 תומכים מול 60 מתנגדים.


קרדיט סרטון: דוברות הכנסת.

רגע לפני ההצבעה הודיע ח"כ זוהר במליאה כי ע"פ סיכום בין ימינה לבין הליכוד, הליכוד תיתן לימינה ייצוג אחד בוועדה על חשבון הליכוד כך שלימינה יהיו שני נציגים בוועדה, ולאור זאת חברי הכנסת של ימינה הצביעו בעד הצעתו של ח"כ זוהר. חברי הכנסת של רע"ם הצביעו נגד ההצעה רגע לפני סגירת ההצבעה השמית.

מיד לאחר נפילת הצעתו של ח"כ זוהר התקיימה הצבעה שמית על הצעתו של ח"כ מאיר כהן אשר זכתה לרוב של 60 תומכים מול 51 מתנגדים כאשר חברי ימינה נעדרים מההצבעה.


ע"פ הצעתו של ח"כ זוהר שנדחתה, הוועדה תורכב מ-22 חברים לפי מפתח המייצג מקום אחד בוועדה לכל חמישה חברי כנסת, ולסיעה בת ארבעה חברי כנסת יינתן מקום אחד. לעומת זאת, ע"פ הצעתו של ח"כ כהן שאושרה הוועדה תורכב מ-33 חברים. הרכב הוועדה יקבע על פי מפתח של נציג אחד לכל ארבעה חברי כנסת וסיעה שיש לה יתרה של שני חברים ומעלה, תקבל נציג נוסף בוועדה בעיגול כלפי מעלה.

ח"כ מיקי זוהר הציג את הצעתו בפתח הדיון ואמר: "אנחנו יודעים שיש מבנה מסוים לכנסת והמבנה הזה חייב לשקף את כוחות הכנסת. ההצעה הזו שאני הבאתי היום זו הצעה שמשקפת את הכוחות בכנסת באופן האובייקטיבי ביותר והמדויק ביותר. אתם הצעתם הצעה קיצונית לכיוון שלכם.

מי שיכריע היום את ההצעה זו ימינה, ההצבעה היום של ימינה יש לה משמעות אחת, האם תקום פה ממשלת שמאל יחד עם בנט כראש ממשלה או האם תקום פה קואליציה של ימין. הלכה למעשה בנט היום יכריע לא בעניין הוועדה המסדרת אלא יכריע מי הולך להרכיב ממשלה."

ח"כ מאיר כהן, הציג את הצעתו ואמר: "ההצעה שלנו משקפת בצורה ברורה ואותנטית את יחסי הכוחות כפי שקבע הבוחר. בסופו של יום 57 זה יותר מ52. יותר מדי שומעים כאן שמאל וימין. אני לא רוצה לעשות תחרות מי יותר שמאלי ומי יותר ימני, אני רק רוצה להגיד דבר אחד, יכול מאוד להיות שהגיע הזמן שנתחיל לדבר במה טוב למדינה הזאת. יש גם בשמאל ויש גם בימין אנשים שהמשותף להם הוא הרבה יותר מה מפריד ולכולנו יש משותף אחד שזה מדינת ישראל."

ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב להפסד של נתניהו: "‏מי שתלה את יהבו בתומכי טרור גם אכל את הדגים המסריחים, גם חטף מכות, וגם גורש מן העיר".

ח"כ איתמר בן גביר אמר בתגובה: "בתום ההצבעה על הרכב הוועדה המסדרת תוקף חה"כ בן גביר "אני מקווה שמעתה מי שציפה להסתמך על רע"מ ילמד את הלקח ויבין שאין אמונה בתומכי טרור, שהצביעו נגד במליאה. אני סמוך ובטוח שגם בליכוד מבינים היום שאין אמונה בשונאי ישראל. המסר מההצבעה היום הוא שאין להאמין להצגות מתוקשרות שנועדו להציג מצג שווא. רע"מ מעודדי שהידים ואנטי מדינת ישראל. טוב שבליכוד יתפקחו מאשליות השווא".

יו״ר מר"צ ניצן הורוביץ: "תבוסת הליכוד בהצבעה על הקמת הוועדה המסדרת היא צעד ראשון להחזרת ישראל לדרך הנכונה. כעת זה ברור: לנתניהו אין רוב בכנסת. עכשיו הרוב החדש צריך להקים במהירות ועדות זמניות, ובראשן כספים וחוץ וביטחון. בשלב הבא אני קורא לכל ראשי הסיעות לתמוך בהעברת המנדט ללפיד לצורך הקמת ממשלה חדשה ומתפקדת."

(קרדיט צילום: דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ')


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: