בת 70 נפצעה קל מאבנים שהשליכו מחבלים סמוך להר הזיתים בירושלים

אוטובוס הותקף היום בצהריים (ב') בהר הזיתים באבנים. נוסעי האוטובוס, בעלי חזות חרדית, נמלטו לכיוון הר הצופים. רק לאחר כחצי שעה חברה אל הנפגעים ניידת משטרה.

צוות אמבולנס של איחוד הצלה וחובשים נוספים העניקו סיוע ראשוני לגברת כבת 70 שנפגעה מאבן שנזרקה לעבר האוטובוס בו שהתה.


אחד מנוסעי האוטובוס תיאר כי "היינו בחלקת תש"ח ברחוב אל מקודסי. כשחזרנו זרקו עלינו אבן ענקית. האבן חדרה לאוטובוס ובנס במקום בו פגעה לא ישב אף אדם. האבן פגעה ברגלה של אישה מבוגרת, מדובר באבן גדולה וחדה".

הנוסע תיאר כי חובשים של ארגון 'הצלה' פינו את האישה לבית החולים, בעוד הנוסעים מנסים ליצור קשר עם המשטרה "התקשרתי למשטרה מיד ואחרי 25 דקות התקשרתי שוב למה לא מגיעים, ואחרי כמה דקות הגיעו".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מסר "בימים האחרונים מגיעים אלינו מקרים רבים של תקיפות אנטישמיות קשות מירושלים ומשאר רחבי הארץ – מהצפון ומיפו. מדובר בגל אנטישמי של המון ערבי ישראלי מוסת. יש צורך דחוף במבצע חומת מגן נגד האויב, תלמידיו של המופתי – שותפו של היטלר. אנו מצדנו נעשה מאמץ לרדוף משפטית את האויב הן בליווי ההליך הפלילי והן בתביעות אזרחיות כנגד כל פעולה אנטישמית".


ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית מסר: "שוב פעם נזרקו אבנים על אוטובוס במזרח ירושלים. רק הכרה בנהגי האוטובוסים כעובדי ציבור תוכל לשמור על חייהם ועל חיי הנוסעים. היום בו נהג אוטובוס ירצח קרוב מתמיד. מישהו חייב לעצור את הטירוף הזה".

מדוברות המשטרה נמסר כי "כוחות משטרה הוזעקו לשכונת א טור בירושלים – בעקבות דיווח אודות יידוי אבנים לעבר אוטובוס. כתוצאה מכך התנפץ אחד החלונות ונוסעת נפצעה קל והועברה לטיפול רפואי. כוחות המשטרה ובהם לוחמי מג"ב עורכים סריקות במטרה לאתר חשודים."

צילום: איחוד הצלה סניף מזרח ירושלים.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: