הפרות הסדר בשער שכם: בצלאל סמוטריץ' וחברי הציונות הדתית הגיעו לסיור – 5 מתפרעים נעצרו

הערב (ראשון) פרצו עימותים בין שוטרים וכוחות הביטחון לצעירים ערבים באזור שער שכם ושער הפרחים שבמזרח ירושלים.

העימותים מתקיימים מדי ערב מתחילת הרמאדן, לאחר שהמשטרה החליטה לאסור ישיבה של צעירים באזור.


העימותים התגברו לאחר שערבים החלו לתקוף חרדים ולעלות תיעוד לרשת הטיק טוק.

כוחות משטרה פעלו להשבת הסדר, לאחר שהחלה במקום התקהלות תוך הפרת סדר שכללה תקיפת שוטרים.

בנוסף, סמוך למערת צדקיהו יודו אבנים ונורו זיקוקין לעבר כוחות המשטרה (אין נזק או נפגעים).

בעקבות כך, המשטרה פעלה לפיזור ההתקהלות תוך שימוש באמצעים, 5 חשודים נעצרו בגין הפרת סדר.

חברי הכנסת של הציונות הדתית ובהם ח"כ איתמר בן גביר, ח"כ בצלאל סמוטריץ, ח"כ שמחה רוטמן, ח"כ מיכל וולדיגר וח"כ אורית סטרוק קיימו הערב סיור בשער שכם, בהובלת סגן ראש עיריית ירושלים אריה קינג.


במהלך הסיור שוחח בן גביר עם מפקד מחוז קדם במשטרה שמואל מרציאנו על האירועים האחרונים, חיזק ידי השוטרים והחיילים אך דרש ממרציאנו להגביר את האכיפה. לדברי בן גביר, על המשטרה לבצע הרבה יותר מעצרים, ולבקש עיכובי ביצוע וערעורים גם על אלו שמשוחררים על ידי בתי המשפט.

בן גביר אמר לאחר הסיור כי: "אנחנו מחזקים את השוטרים והחיילים שנמצאים כאן, אבל זה לא מוריד כהוא זה מהדרישה החד משמעית שלנו. אפשר לפעול בנחישות, וכשהמשטרה רוצה היא יודעת לעשות זאת".

בן גביר הוסיף: "גם הפרקליטות ומערכת המשפט יודעות לפעול ולהתגייס כשהן רוצות, וזה ממחיש את הצורך למה צריך להקים ממשלה ימין מלא מלא, כדי לשמור על ירושלים ועל בטחון התושבים בה".

מהמשטרה נמסר כי "כוחות משטרה רבים נערכו אמש לקראת תפילת הערב של חודש הרמאדן, תפילת התראוויח בה נטלו חלק אלפי מתפללים, ולאחר שזאת הסתיימה ללא חריג והמתפללים התפזרו לביתם לסעודת שבירת הצום, החלו מאות צעירים להפר את הסדר סמוך לשער שכם ומערת צדקיהו תוך תקיפת שוטרים, יידוי אבנים וירי זיקוקים לעבר השוטרים. בעקבות הפרת הסדר והאלימות מצד אותם צעירים נאלצו כוחות המשטרה לפעול תוך שימוש באמצעים לפיזורם של הפורעים ונעצרו 5 חשודים שהועברו לחקירה בגין הפרת סדר- יידוי אבנים, תקיפת שוטרים ועוד."

צילום: חדשות כל העולם.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: