נעצרו 2 ערבים תושבי יפו שתקפו ראש ישיבה בעיר

המשטרה פתחה לפני זמן קצר בחקירה, עם קבלת דיווח במוקד 100 בדבר תקיפת ראש ישיבת הסדר ביפו, הרב אליהו מאלי, תושב העיר כבן 60.

שוטרי תחנת יפו בצעו מגוון פעולות חקירה, אשר הובילו לחשיפת זהותם של שני החשודים – תושבי יפו בשנות ה-30 לחייהם ועם איתורם לפני זמן קצר, נעצרו לחקירה בחשד לתקיפה.


מחקירת האירוע עולה כי ראש הישיבה הגבוהה 'שירת משה' ביפו, הרב אליהו מאלי ומנכ"ל הישיבה הגיעו לאחד הרחובות ביפו על מנת לרכוש מיהודי דירה לישיבה. קבוצת ערבים הגיעו למקום והקיפו את השניים, צעקו והתנכלו אליהם.

הרב מאלי והמנכ"ל הוציאו טלפון נייד כדי לתעד, הערבים החלו להכות אותם נמרצות תוך שהוא מתפתל מכאבים על המדרכה.

בעקבות התקיפה, הרב מאלי פונה לבית החולים איכילוב ושם עבר סידרת בדיקות.

הישיבה הוקמה על ידי הרב אליהו מאלי והרב אריק קמחי יחד עם מספר רבנים יוצאי ישיבת עטרת כהנים בשנת ה'תשס"ח (2008) בבית הכנסת "אור ישראל" (ע"ש הרב אליהו מלובלין) ברחוב טולוז.

הישיבה קרויה על שמו של משה צבי גולדשטיין, ניצול שואה מהולנד.


בישיבה לומדים כמאה ועשרים בחורים במסלולים שונים של הסדר וישיבה גבוהה לפני צבא, וכן כולל אברכים.

הישיבה היא חלק מעמותת "מאירים ביפו", הכוללת גם מדרשה לנשים, בית יהודי, כפר סטודנטים ועוד.

בעקבות תקיפת ראש הישיבה, ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר בתגובה: "אני מגנה בתוקף את התקיפה האלימה היום ביפו נגד הרב אליהו מאלי, ראש ישיבת ״שירת משה״. מודה לכוחות הביטחון על מעצרם המהיר של החשודים. אני מצפה למיצוי מלוא חומרת הדין איתם."

ח"כ איתמר בן גביר יו"ר עוצמה יהודית במפלגת הציונות הדתית אמר: "על משטרת ישראל להתעשת ולהתחיל למנוע תקיפות יהודים".

בן גביר הוסיף: "הטרור ביפו מצטרף לשורת התקיפות השבוע בעיר העתיקה בירושלים ולהפרות הסדר בעיר לוד. מול אוייבים שבחרו בטרור חייבים לטפל בנחרצות, עד להפסקת הטרור והשבת הבטחון לתושבי מדינת ישראל".

שר הביטחון לשעבר ויו״ר ימינה נפתלי בנט הוסיף בתגובה: ״מדינת ישראל היא לא שטעטל בה יוכלו לפגוע ביהודים. האלימות הקשה והבוטה נגד הרב אליהו מאלי, ראש ישיבת ההסדר ביפו, היא חרפה וביזיון לאומי. אנחנו עדים לסדרת התקפות של פורעים ערבים כנגד יהודים שומרי תורה ומצוות באופן מכוון ואנטישמי. על משטרת ישראל ומערכת המשפט לפעול ביד קשה נגד גילויי האנטישמיות בתוך המדינה שלנו ולהטיל עונשים כבדים כנגד פשעי הבריונות הללו״.

ח"כ יואב בן צור: ‏"מקרה רודף מקרה. עוד תקיפה חמורה בליבה של מדינת ישראל באזרחים יהודים ע"י בני עוולה על רקע לאומני. אני דורש מכוחות הביטחון לפעול ביד קשה ולהשתמש בכל הכלים והאמצעים העומדים לרשותם בחוק, בכדי למגר את האלימות הלאומנית המשתוללת ברחובות."

ח"כ יוסי טייב מש"ס: "התקפות הפורעים הערבים כנגד הציבור היהודי הן תוצאות של הסתה וגזענות על רקע גזעני, לאומני אנטישמי וצריכים לטפל בהם ביד קשה. לא יתכן שבחור ישיבה מותקף רק בשל היותו חרדי, ולא יתכן שהיום מותקף ראש ישיבת ההסדר הרב אליהו מאלי רק בשל היותו יהודי חובש כיפה. אנו חיים במדינה שומרת חוק, אני קורא לכלל גורמי אכיפת החוק למצות עמם את הדין עד תום."

תנועת "אם תרצו" מסרה בתגובה: "בנגב, בירושלים וגם ביפו גוברת הפשיעה הלאומנית של גורמים במגזר הערבי נגד יהודים. שתיקתם של מנסור עבאס ואיימן עודה מעוררת תהיות על רצונם האמיתי להשתלבות בחברה הישראלית. אנו קוראים לכל תומכי הקמת הממשלות התלויות בתנועה האסלמית והרשימה המשותפת לקיים חישוב מסלול מחדש."

(קרדיט צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: