תגובות

‏"כולנו איציק סעידיאן": מאות הפגינו מול הקריה בתל אביב – מצבו מוסיף להיות אנוש

‏מאות בני אדם בהם קצינים ונכי צה"ל חסמו את צומת עזריאלי מול שער הקריה בתל אביב, בדרישה לקיים רפורמה מקיפה באגף שיקום נכים במשרד הביטחון, זאת כחלק ממחאת ארגון נכי צה"ל המתקיימת הבוקר על רקע הצתו של הלום הקרב איציק סעידיאן בשבוע שעבר.

המפגינים נשאו שלטים עם הכיתוב: "לא משאירים פצועים מאחור", כולנו איציק סעידיאן, די להתעמרות משרד הביטחון בנכי צה״ל".


מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל הגיע הבוקר להפגנה חד עם הנהגת התנועה כדי לתמוך במאבקם הצודק מול משרד אגף השיקום במשרד הביטחון.

בין המשתתפים גם ראש תנועת הבוגרים בתנועה אליעד אברקי שהגה את רעיון יום ההוקרה למען פצועי צה"ל ושתנועת בני עקיבא הביאה לייסודו כיום ממלכתי במדינת ישראל.

ראש הממשלה נתניהו אמור להגיע בצהרים לבסיס הקריה למפגש עם הנהגת ארגון נכי צה"ל.

בתוך כך,‏ המרכז הרפואי שיבא מעדכן כי איציק סעידיאן עבר הבוקר ניתוח נוסף ומצבו עדיין מוגדר קריטי ויש סכנה לחייו. מדובר בניתוח קטן יחסית, ראשון מאז האירוע, ובשלב מוקדם מאוד של הטיפול והשיקום אותו יצטרך לעבור.

בעקבות המחאה, כביש 20 מחלף השלום נחסם לתנועה בשני הכיוונים למשך מספר שעות.


מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל: "אין מאבק צודק מהמאבק שמנהלים בימים אלו נכי ופצועי צה"ל. מדינת ישראל חייבת להתגייס למען אלו ששילמו בגופם ובנפשם למען הקמת המדינה ועבור חיינו בארץ הזאת. לעיתים, אנו נוטים לשכוח דווקא את אלו שחיים מדי יום את המלחמות והקרבות אליהם נשלחו בשליחותינו. הכרת התודה והסיוע לנכי ופצועי צה"ל- זוהי חובתנו המוסרית העליונה. מדינת ישראל צריכה לעשות ולפעול ככל שתוכל על מנת שזכויותיהם ימומשו ללא בירוקרטיה מיותרת ומתוך כבוד והערכה ל

אבנר מלכה, יו"ר ארגון נכי צה"ל אומר כעת בהפגנה: "איציק לא עשה זאת עבורו, הוא עשה את המעשה הכואב בשביל כל נכי צה"ל שחווים כבר שנים התעמרות ואטימות אחרי ששילמו מחיר יקר על גבורתם. מלווי הנכים ניצבים היום לצידם של נכי צה"ל אשר יחד איתם אנו נאבקים יום יום מול אגף השיקום. יש דברים רבים שחייב לעשות כבר היום! היחס לנכים ולמלווי הנכים חייב להיות מכבד ואנושי. לא נפסיק בצעדים שלנו ונילחם שוב, עד הסוף!".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: