תגובות

אנטישמיות בירושלים: סערה לאחר שערבי סטר לבחור יהודי ברכבת הקלה והעלה לטיקטוק | צפו

‏סרטון טיק טוק בו נראה צעיר חרדי מותקף ברכבת הקלה בירושלים על ידי צעיר ערבי רץ ברשתות החברתיות.

מדובר בצעיר ערבי בשם אחמד אבו-ח'דיר, שהעלה סרטון לרשת החברתית טיק טוק בו הוא נראה מכה בחור חרדי במהלך נסיעה ברכבת הקלה בירושלים.


הסרטון הוסר מחשבון הטיק טוק של אבו-ח'דיר, לאחר שדווח על תוכן בעייתי. ‏אחרי שהוסר, מוחמד כתב: "אתם תמשיכו להסיר אותו ואני אמשיך להעלות אותו – או העם הפלסטיני או אתם".

התיעוד של הערבי שתקף בחור חרדי ברכבת הקלה בירושלים.

מהמשטרה נמסר למחרת: "פעילות חקירה בעקבות סרטון שהופץ אתמול ברשת, הביאה למעצרו לפני זמן קצר של חשוד במעורבות באירוע (21, בית חנינא) והוא הועבר לחקירה. החשוד יובא במהלך הבוקר לבית המשפט שם צפויה המשטרה לבקש את הארכת מעצרו. חקירת המשטרה נמשכת."

בעקבות הסרטון, הרשת זועמת, חברי כנסת גינו את האירוע וקראו למשטרת ישראל לעצור אותו.

יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי אמר בתגובה לתקיפה: "התיעוד המזעזע והאנטישימי מחריד ומבהיל, הלב כואב ומתקשה להאמין שדווקא במדינת העם היהודי חרדי מותקף באכזריות ע"י בן עוולה רק בגלל חזותו החרדית, אני קורא למשטרת ישראל לעצור את העבריין השפל ולמצות איתו את הדין בחומרה".


שרת התחבורה מירי רגב אמרה: "הנחיתי את הרשות הארצית לתחבורה ציבורית לפעול מייד מול משטרת ישראל, כדי להביא לחקירה מהירה של האירוע ומיצוי של מלוא חומרת הדין עם האחראים לכך".

ח"כ איתמר בן גביר: ‏"נער גבעות שהיה מעלה לרשת סרטון שלו מכה ערבי היה נעצר תוך דקות. אם הבחור הזה לא עצור הלילה אפשר לקפל את משטרת ירושלים."

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ מיכאל מלכיאלי: "הסרטון שבו נראה צעיר בעל חזות ערבית, סוטר לבחורי ישיבות ברכבת הקלה בירושלים, ולאחר מכן מפרסם תיעוד של האירוע, מבחיל ומזעזע – גובל באנטישמיות ורוע לב. המשטרה חייבת לעצור את הצעיר בהקדם ולנקוט ביד קשה בכל האמצעים העומדים לרשותה, בכדי להרתיע אחרים ממעשים שכאלו".

השר יעקב ליצמן: “תיעוד תקיפת הצעיר ברכבת בירושלים בידי מחבל לכאורה מזעזע ביותר. אין לעבור על כך לסדר היום ועל משטרת ישראל לעצור את התוקף באופן מיידי. היום זו סטירה ראוותנית ומחר זה יכול להיות סכין או ירי. מקומו של התוקף בכלא”.

ח"כ בצלאל סמוטריץ: ‏משטרת ישראל צריכה להפעיל את כל היכולות הטכנולוגיות שלה כדי לשים את ידה עוד הלילה על המנוול הזה ולנעול אותו מהאחורי סורג ובריח.

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני: "רשויות אכיפת החוק ומשטרת ישראל חייבים לפעול בכל הכח לתפוס את העבריין הזה שמגלה עבריינות ואנטישמיות מול תלמידי ישיבה. אשוחח עם השר לביטחון פנים אמיר אוחנה לתת עדיפות למקרה, כדי לתפוס את העבריין ולהושיבו מאחורי סורג ובריח על מנת למנוע הישנות מקרים חמורים כאלה".

‏סגן שר התחבורה אורי מקלב: "מדובר במקרה מזעזע של אלימות קשה ואסור לעבור על כך לסדר היום, על רשויות אכיפת החוק לבוא דין עם התוקפים באופן מידי וביד קשה. אנו נעשה הכל כדי לתת ביטחון מלא לנוסעי התחבורה הציבורית בארץ".

חבר הכנסת יוסף טייב: "הסירטון המזעזע מזכיר לי את האנטישמיות בצרפת וברחבי העולם, מדובר במעשה נבזה שאסור שיעבור בשקט, אני פניתי לשר לביטחון פנים שיטפל במקרה במיידי, ביום שמדינת ישראל חוגגת 73 אזרחים שלה נתקפים על רקע אנטישמי בלב ליבה של המדינה."

‏ח"כ ינון אזולאי: "אני מגנה בתוקף את המעשה הברברי שארע הערב ברכבת הקלה בירושלים. עצם הכאה של אדם בשביל סרטון זה עליית מדרגה באלימות, מקומו של אותו פושע בכלא, אירועים אלו הם חלק מפרי ההסתה נגד הציבור החרדי, אני מצפה מהגורמים המוסמכים למצות את הדין במהירות".

ח"כ עופר כסיף מהרשימה המשותפת אמר: ‏"אלימות מעוררת חלחלה על רקע גזעני. אני מבקש לשלוח חיזוקים לבחור שהותקף, ודורש כי המדינה הזאת תילחם סוף סוף נגד כל סוגי הגזענות ותבטיח לכולם מרחב בטוח ונקי מאלימות."

פרטי הערבי שתקף את הבחור החרדי ברכבת הקלה.


תגובות לכתבה:

  1. א ינומי

    יהיה לו מעצר בית לשבוע ומשוחרר

  2. אליקו

    לא לומדים לקח הפיגוע הבא הוא יהיה המחבל קדימה גירוש משטחי ישראל לא מספיק הנבלה שרצח בבאר שבע 4 לא שונה מימנו

כתיבת תגובה: