מרגש: 12 שנים לאחר שכתב את ספר התורה זכה פולארד להכניסו הלילה לקבר יוסף

המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד נכנס הלילה (שני) לקבר יוסף שבשומרון, פולארד מלווה ברעייתו אסתר ובראש מועצת שומרון יוסי דגן הגיע למקום כשבידיו ספר תורה שכתב באמצעות שליח בכספו כבר לפני 12 שנים כשהיה בכלא וייעד אותו לקבר יוסף.

הלילה 12 שנים לאחר מכן, הוא זכה להכנסת ספר התורה עליה חלם במשך שנים בכלא.הכנסת ספר התורה התקיימה בהשתתפות: ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, הרב שמואל אליהו רבה של צפת שאביו הרב מרדכי אלינו ליווה את פולארד במשך שנים, הרב אלקים לבנון רב השומרון, סגן ראש המועצה האזורית שומרון דוידי בן ציון, יונתן פולארד, אשתו אסתר ופעילים רבים שבמשך שנים נאבקו למען שחרורו.

במהלך האירוע אמר פולארד: "אני מרגיש חיבור אישי מאוד למקום הזה וליוסף הצדיק שקבור בו ולכל מה שעבר עליו".

אני מביא את ספר התורה הזה לקבר יוסף, ספר תורה שנכתב מהכלא במיוחד עבור קבר יוסף, כך בדרך הזו אם לא ניתן בצורה פיזית אז בצורה רוחנית ומנטאלית נדרוש את כל האדמה שלנו. כשהייתי בכלא, הסוהרים נהנו להשפיל אותי כשהיו שואלים אותי אם אני חושב שאי פעם אגיע הביתה. ותמיד עניתי באותה דרך: "הייתי שואל, האם אתה מאמין באלוקים? ורובם היו אומרים כן, ואז הייתי שואל האם אתה חושב שאלוקים יכול לחולל ניסים? והם היו אומרים ברור, ובכן הנה אנחנו כאן. אותו סיפור מתייחס לספר התורה הזה, אני אשאל אתכם האם אתם מאמינים באלוקים, ואתם תגידו כן, ואני אשאל האם אתם מאמינים בניסים, ואז תגידו כן, בספר התורה הזה נשתמש לא רק אנחנו אלא גם הדורות הבאים שלנו, לכן על כולנו לתת את אותה ההבטחה, לספר התורה, אנחנו מבטיחים להביא את ספר התורה הזה באופן קבוע לקבר יוסף, ולראות שמשתמשים בו בכל יום ויום, ושמשתמשים בו בכבוד, אנשי עמנו בארצנו המובטחת.

זו הפרוכת שבה כתוב שספר התורה נכתב עבור קבר יוסף בזמן שהיה בשבי "נכתב ע"י יונתן פולארד בשנת ה-26 בשבי ארהב בגין שירותו לעם ישראל".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר כי "כמו יוסף הצדיק גם אחינו יונתן היה בבור, כי הוא עמד על הערכים שלו, כמו יוסף הצדיק אחינו יונתן שוחרר, כמו יוסף הצדיק ערכיך מובילים את עם ישראל, ההגעה שלך לכאן להכנסת ספר התורה היא גם אמירה שלנו והמחוייבות שלנו כלפי יוסף הצדיק, שגם צריך לצאת משביו, להחזיר את השליטה כאן ואת דגל ישראל להתנופף מעל הקבר".

"במעשיו הציל פולארד את עם ישראל ושילם על כך מחיר אישי כבד מאוד, אנחנו מעריכים מאוד ומוקרים מאוד את פועלו של פולארד ורעייתו אסתר למען עם ישראל, הרגשנו באירוע הזדהות עמוקה מאוד בין שני ענקים, יוסף הצדיק, וג'ונתן פולארד, שהיו בבית האסורים ונשכחו עי אחיהם. כל מה שנאמר וכל מה שנעשה עבורו הוא כאין וכאפס לעומת המחיר שהוא שילם עבור עם ישראל כולו".

הרב לבנון: "בזכות יוסף הצדיק, זכותו מגנה על כל עם ישראל וארץ ישראל, משיח בן יוסף יסיים את תפקידו וממנו נגיע למשיח בן דוד במהרה. ברוכים הבאים משפחת פולארד למשפחת השומרון, בעה המשיכו בחיים טובים במדינת ישראל."

הרב שמואל אליהו: "כתוב: מבית אסורים יצא למלוך, אם אבי עליו השלום היה עכשיו איתנו, היה מברך אותך יונתן, מבית אסורים יצא למלוך. יהי רצון במהרה בימינו אמן".

ראש המועצה האזורית שומרון הודה למח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג, לרב סרן עזריאל פרלמן קצין ההגמ"ר ולחיילים שליוו את הכניסה לקבר יוסף, וכן מתנדבי מנהלת המקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון בראשות נתנאל שניר.

(קרדיט צילום: רועי חדי)

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: