עימותים קשים בשכונת שייח' ג'ראח בירושלים: משקפיו של עופר כסיף נשברו וחולצתו נקרעה

עימותים קשים פרצו לפני זמן קצר בשכונת שייח' ג'ראח במזרח ירושלים בין כוחות משטרה לחבר הכנסת עופר כסיף מהרשימה המשותפת.

כסיף נשרט בפניו, משקפיו נשברו וחולצתו נקרעה.


ממ"ז ירושלים ניצב דורון תורג'מן הורה על תחקור האירוע.

העימותים החלו בעקבות מחאה נגד פינוי תושבים ערבים על פי פסק דין של בית המשפט העליון שאישר למשפחות יהודיות לתפוס בשבוע הבא עשרות בתים בשכונת שייח ג'ראח.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' שהותקף גם הוא כשהגיע לזירת הדריסה של אהוביה סנדק ז"ל, אמר: ‏"אירוע התקיפה של חבר הכנסת עופר כסיף על ידי שוטרים הוא חמור ובלתי מתקבל במדינת חוק דמוקרטית. חסינות חברי הכנסת קריטית למילוי תפקידם, ואינה עניין לצד כזה או אחר במפה הפוליטית. יותר מידי פעמים בתקופה האחרונה שוטרים מפירים את החוק בעניין הזה ומשטרת ישראל נדרשת לבדק בית רציני."


יו"ר תקווה חדשה, ח"כ גדעון סער אמר: "אני מתעב את השקפותיו של ח"כ כסיף אך את האלימות המשטרתית הברוטלית כלפיו אני רואה כמכות רצח לכנסת ישראל ולחסינות הפרלמנטרית. חרפה וסכנה."

יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין, אמר בתגובה: "הזדעזעתי לראות את האירוע החמור שבו חבר כנסת מוכה על ידי שוטרים. התנהגות ברוטלית כזו לא ראויה כלפי אף אזרח, לא כל שכן כלפי חבר כנסת הזכאי מכוח החוק לחופש תנועה על מנת שיוכל למלא את תפקידו. לצערי זה אינו אירוע ראשון של פגיעה בחברי כנסת, והתעלמות מזכויותיהם על פי החוק. מיד עם צאת השבת אפנה בדחיפות בעניין זה לשר לביטחון פנים ואעמוד על כך שהאירוע יתוחקר, ושינקטו כל הצעדים הדרושים על מנת שהאחראים למקרה יתנו את הדין, ומקרה דומה לא יישנה בעתיד".

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ תמר זנדברג, אמרה בתגובה: "‏האלימות המשטרתית לא פוסחת על אף מגזר, והיא מערערת את אמון האזרחים ואת יסודות הדמוקרטיה, בפרט כשהיא מופנית כלפי חבר כנסת. די לאלימות!".


תגובות לכתבה:

  1. שלמה

    חבל על המשקפים

  2. חזי

    חבר הכנסת כסיף חצוף, מתנשא, גם בכנסת הוא מתנהג כאויב, חייבים לרסן אותו או לסלק אותו מהכנסת. אני מתביש בחברי הכנסת שרצו להגן עליו ביחוד מהגוש הימני

כתיבת תגובה: