בית שמש: ילד כבן 5 אותר מחוסר הכרה ברכב – המשטרה פתחה בחקירה

כוחות הצלה ומשטרה הוזעקו לפני זמן קצר אל רחוב נחל דולב בעיר בית שמש בעקבות ילד כבן 5 שאותר מחוסר הכרה ברכב של הוריו בחניה. כוחות רפואה במקום ביצעו פעולות החייאה.

בשעה 16:24 התקבל דיווח על ילד מחוסר הכרה בתוך רכב מונע ברחוב נחל דולב בבית שמש. חובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה העניקו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה בילד וכאשר חזר הדופק פינו לבי"ח הדסה עין כרם ילד כבן 5 במצב קשה כשהוא מונשם.


עקב אופי האירוע פועלים במקום צוותי חוס"ן – היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה שמסייעים לבני המשפחה ששהו ברכב ולעוברי אורח שנתקלו באירוע.

חוקרי המשטרה החלו בחקירת המקרה.

הפראמדיקים של מד"א אלעד פינץ ואהרון אדלר סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו את הילד כשהוא בתוך הרכב מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. מיד התחלנו בטיפול רפואי שכלל עיסויים, הנשמות ומתן תרופות וכאשר חזר הדופק וליבו שב לפעום פינינו אותו לבית החולים תוך המשך טיפול רפואי כשמצבו קריטי."

צבי מאיר מרקסון חובש באיחוד הצלה סיפר: "לדברי בני המשפחה הילד איבד את ההכרה תוך כדי שהותו עם אחים נוספים ברכב חונה בחניון של המרכז המסחרי. ביצענו בו פעולות החייאה ובשלב זה מצבו מוגדר אנוש".

מנחם אדרי מתנדב 'צוות הצלה' מוסיף: במקום האירוע נמצא כבן 5 כשהוא מחוסר הכרה וללא דופק ונשימה. יחד עם פארמדיקים של מד"א ביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות, והוא מפונה בשעה זו האט"ן של מד"א כשהוא במצב קשה ולא יציב".


באגף דוברות והסברה של איחוד הצלה קוראים לנקוט בכללי הבטיחות והזהירות ולא לצאת מכלי הרכב לפני שמוודאים שלא נשארו ברכב ילדים או פעוטות, ולא להשאיר ילדים בכלי רכב אפילו לא לרגע. כמו כן מומלץ לעוברי אורח בפרט בימי הקיץ החמים לבדוק בכלי רכב חונים באם לא נשכחו ילדים או פעוטות מה שעלול להסתיים באסונות.


(צילום: דוברות איחוד הצלה)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: