תגובות

אלפי יהודים הגיעו להילולת יהושע בן נון בכפר כיפל חארס סמוך לאריאל | תיעוד

אירוע יוצא דופן הלילה בקבר יהושע שבכפר הערבי כיפל חארס ליד אריאל בשומרון. מעל 10,000 בני אדם, הגיעו לסייר ולהתפלל בסמוך למקום שעל פי המסורת קבור בו יהשע בן נון. האירוע התקיים לציון יום פטירתו שחל הלילה (כ"ו ניסן).

הכניסה התקיימה כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון בסיוע מתנדבי מנהלת המקומות הקדושים של המועצה.


בין אלפי הנכנסים היו גם השחקן והזמר אביב אלוש, השחקן המפורסם דני שטג וסגן ראש המועצה האזורית שומרון דוידי בן ציון.

אביב אלוש ודני שטג עם סגן ראש מועצה אזורית שומרון בקבר יהשע. קרדיט: מועצה אזורית שומרון.

כחלק מאירועי הלילה קיימה תיירות שומרון סיור ייחודי למקום, במסגרתו הגיעו המטיילים בתוך הכפר גם למקום קבורתם של כלב בן יפונה, יהושע בן נון ונון אביו של יהושע.


"רק נוכחות שלנו כאן תחזיר אלינו ותשאיר בידינו את המקומות שההיסטוריה הפקידה בידינו, קבר יוסף, קבר יהשע, האתרים ההיסטורים. דווקא היום ביום השואה, אנחנו מחוייבים לזכור מי אנחנו, מניין באנו, ועלינו לשמר את ההיסטוריה שלנו למען הדורות הבאים"

דגן הודה למח"ט אפרים אל"מ יפתח נורקין ולכוחות הבטחון שליוו את הכניסה, למתנדבי מנהלת המקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון ולעומד בראשם נתנאל שניר, ולתיירות שומרון שקיימה סיור לימודי במקום.

מבט מלמעלה על אלפי המכוניות בדרך למקום.

קבר יהושע בן נון הוא מבנה המזוהה עם מקום קבורתו של יהושע בן נון. בסמוך נמצא קברים נוספים המיוחסים לאביו נון ולכב בן יפונה.

הקבר נמצא בכפר הערבי כיפל חארת' כק"מ צפונית מערבית לאריאל, המקום מזוהה עם תמנת חרס המקראית, המצוינת במקרא כמקום קבורת יהושע. אולם יש המזהים את תמנת חרס עם חרבת תמנה, שבאזור היישוב נווה צוף.

צילום: חדשות כל העולם.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: