בעקבות הקורונה והסגרים: רבים מאיתנו התמכרו לסמים קלים | כך תיגמלו

בזמן הקורונה שחלקנו היינו בסגר ברחנו לסמים ואלכוהול משנים את ההרכב הכימי של המוח, ושימוש קבוע בחומרים משני מוח יכול לגרום לתלות להיווצר. מעגלי מוח וכימיה ינסו לווסת כמו סמים ו/או תהליך גמילה מאלכוהול מחוץ לגוף לאחר התלות נוצרה, וזה גורם לתסמיני גמילה. משך הזמן, העוצמה וסוג תסמיני הגמילה ישתנו בהתאם לתרופה בה נעשה שימוש, שיטת ההתעללות, רמת התלות, ואם קיימות הפרעות המתרחשות במשותף.

חומרים מסוימים, כגון אלכוהול, בנזודיאזפינים ואופיואידים, עלולים להיות מאוד לא נעימים, או אפילו מסוכנים כאשר נעצר "תרנגול הודו קר", או פתאום, כמו תסמיני גמילה יכול להיות משמעותי ואפילו סכנת חיים. במקרים אלה, הנסיגה צריכה להיות מנוהלת בעזרת גמילה רפואית ואנשי מקצוע טיפול מאומן.


תופעות לוואי של גמילה מסמים עשויות לכלול נדודי שינה, דיכאון, עצבנות, בחילה, הקאות, שלשולים, התכווצויות בטן, סיוטים, כאבי שרירים, כאבי גב ומפרקים, רעידות, חוסר מנוחה, תשוקות, דיכאון, חרדה, עצבנות, התקפים, קצב לב לא סדיר, לחץ דם גבוה או נמוך, מצוקה נשימתית, הזעה, חום, עור קר ודביק, אישונים מורחבים, עגילים בגפיים, בלבול נפשי, בעיות זיכרון לטווח קצר, בעיות זיכרון לטווח קצר, בעיות התרכזות, פרנויה, הזיות, הזיות רגישות, עיניים מים, התקפי בכי, נזלת, רעידות, מחשבות אובדניות, רגישות לכאב, חוסר התמצאות, חולשת שרירים ותנודות תיאבון.

בין אם אתם בתהליך גמילה מסמים, גמילה מהימורים או גמילה מאלכוהול נאבקתם בקוקאין, מריחואנה, הרואין, אופיואידים או סוגים אחרים של תלות בחומרים, גמילה היא תהליך שנוכל לעזור לכם לנווט בו. קבלת עזרה מקצועית יכולה לשמור על נוחותך ובטוחה. במרכזי ההתמכרויות האמריקאיים, אנו מספקים גמילה רפואית, טיפול וטיפול שוטף בסביבה בטוחה ותומכת. התקשרו לאחד מנווטים הקבלה שלנו כדי לקבל את העזרה שאתם צריכים היום!

ישנן שיטות שונות לניהול גמילה מסמים הנה מספר דרכים לעבור את תסמיני גמילה מסמים וגמילה מאלכוהול:

• להשתתף בתוכנית גמילה רפואית. שיטה זו נחשבת לשיטה האופטימלית לניהול משיכה. תסמיני גמילה יכולים להיות פיזיים ורגשיים מטבעם ולעיתים אף מסוכנים או קטלניים ללא טיפול הולם.

• פעילות גופנית באופן קבוע. כמויות בריאות של פעילות גופנית יכול לעזור למוח לשחרר אנדורפינים ובכך לשחזר באופן חיובי את האיזון הכימי. פעילות גופנית יכולה גם להפחית מתח ומתח, ולעזור לאדם לישון טוב יותר תוך שיפור ההערכה העצמית.


• לאכול ארוחות מאוזנות ומ מזינות. דיאטה יכולה לשחק תפקיד גדול בריפוי הן את הנפש והן את הגוף. אכילת ארוחות עשירות בחלבונים וויטמינים וחומרים מזינים חיוניים לשיקום תפקוד בריא של המוח והגוף. סמים ואלכוהול יכולים לרוקן את הגוף של מה שהוא צריך לרוץ ביעילות, וזה חיוני כדי להחליף את החומרים המזינים האלה במהלך הנסיגה כדי לזרז את הריפוי. התרחקות קפאין, סוכרים מזוקקים, מזונות מעובדים, שמנים ושומנים רוויים יכול לעזור גם.

• לוח זמנים מובנה לשינה. קבלת כמות השינה הנכונה חיונית לריפוי ובריאות רגשית. כאשר אדם נח היטב, הם מסוגלים טוב יותר לחשוב בבהירות ולשלוט במצבי רוח ותשוקות. ללכת לישון באותו זמן בכל לילה ולהתעורר באותו זמן בבוקר היא דרך טובה לקבוע לוח זמנים בריא לשינה.

• הצטרפות לקבוצת תמיכה. קבוצות כמו תוכניות 12 שלבים וקבוצות תמיכה (כגון אלכוהוליסטים אנונימיים, או AA)יכולים להציע עידוד וטיפים עבור אלה חדשים פיכחון כמו חברים.

• להשלים אסטרטגיות גמילה רפואיות מסורתיות יותר עם שיטות הוליסטיות. טיפול כירופרקטיקה, טיפול בעיסוי, דיקור סיני ואפשרויות אחרות ברפואה אלטרנטיבית הראו הבטחה לעזור לנהל תסמיני גמילה ותשוקות במהלך גמילה. הן טיפול כירופרקטיקה והן טיפול בעיסוי משתמשים במגע כדי לתפעל את השרירים ולהקל על המתח, מה שיכול לעזור להקל על מתח וכאב פיזי.

• יוגה ו/או מדיטציה מיינדפולנס. תנוחות מתיחה ויוגה יכולות לעורר את זרימת הדם ואת זרימת הדם, ולהקל על מתח וכאבי שרירים. מדיטציה מיינדפולנס ויוגה להשתמש בטכניקות נשימה כדי לעזור לאנשים להיות מודעים יותר בהרמוניה עם גופם. על ידי הבנה ותגובה לרמזים פיזיים, אדם יכול להבין טוב יותר את התגובה הרגשית הכרוכה בכך.

• לתקשר עם בן משפחה, אדם אהוב, מטפל, או יועץ באופן קבוע. דיבור הוא סוג של טיפול בפני עצמו, והוא יכול להיות מועיל להחצין מחשבות, רגשות וקשיים על מנת למנוע בקבוק אותם ולהחמיר אותם. הושם יד למשפחה, לחברים ולאהובים.

• השתתף בפגישות ייעוץ וטיפול כדי להקל על מצוקה רגשית וללמוד מנגנוני התמודדות בריאים. טיפולים התנהגותיים יכולים ללמד אנשים כיצד להפוך מחשבות שליליות לחיוביות על מנת לשנות התנהגויות ולשנות דפוסים של הרס עצמי.

• מרכז גמילה פרטי שבטיא מטפל במספר מועט של מטופלים, בכדי להעניק טיפול אינטימי ואישי הנותן מענה לכל מטופל ומאפייניו הייחודים: מכון גמילה שבטיא, ממוקם במלון בוטיק מיוחד ומקסים באווירה ביתית, מכילה ואוהבת.
תהליך הגמילה ואופן הטיפול נעשים בגישה חמה ומחבקת על ידי צוות מקצועי רחב ומנוסה ובעזרת תכנית טיפול תלת-שלבית פורצת דרך, הייחודית למרכז.

• מרכז גמילה שבטיא פועל תחת פיקוח ורישיון של משרד הבריאות ללא חובת דיווח תוך הקפדה ושמירה מלאה על דיסקרטיות ושמירה על פרטיות המטופלים.
בין צוות המרכז והמטופלים נרקם קשר אישי, הדוק וייחודי אשר תורם תרומה משמעותית להצלחת תהליך הגמילה והטיפול בהתמכרות.

• קיימות כיום בישראל מספר רב של אפשרויות לגמילה וטיפול בהתמכרויות. כדי להמחיש בצורה טובה יותר את היתרונות הרבים ש/ל מכון גמילה פרטי עבור תהליך גמילה מסמים וגמילה אלכוהול, עלינו לשקול תחילה את החלופה – מכון גמילה ציבורי לגמילה מסמים וגמילה מאלכוהול בהשתתפות וסיבסוד המדינה.

טיפים לגמילה מקנאביס:

על מנת להתחיל תהליך גמילה מקנאביס יש לדעת כי לעישון קנאביס ישנם השלכות שליליות רבות וקנאביס ממכר ממש כמו סמים וסיגריות.
מחקרים שונים מצאו כי עישון קנאביס יכול להשפיע לרעה בטווח הקצר ובטווח הארוך על חיינו. ההתמכרות לקנאביס עלולה להשאיר השפעות מתמשכות לכל החיים בהיבט הגופני ובהיבט הנפשי.
עם זאת, יש הטוענים כי עישון קנאביס הוא בטוח יותר מאשר אלכוהול אבל… המציאות (ומחקרים רבים) מוכיחה אחרת.

איך להפסיק לעשן קנאביס ולהתחיל תהליך גמילה מקנאביס?

אם החלטת להפסיק לעשן, אתה צריך לחשוב ברצינות איך באמת תוכל להשיג את היעד שלך.

● ראשית, חשוב להיות מודע ולהבין שאתה מכור ולפתח מודעות לסוג ההתמכרות שלך זהו שלב ראשוני והכרחי לתחילתו של תהליך הגמילה.
● בחנו את הצעדים הדרושים בעזרת תוכנית פעולה אקטיבית ומפורטת זאת כדי להתחיל בגמילה ולעקור את ההתמכרות לסם מהשורש.

השלמה ומודעות להתמכרות שלך לקנאביס:

אם אתה מעשן קנאביס כל יום ויש לך צורך אמיתי בקנאביס בכדי לתפקד או להרגיש טוב עם עצמך או החיים כנראה שאתה מכור. חשוב להבין שמעבר להתמכרות והתלות הנפשית שיש לך בקנאביס ישנם גם השלכות ותלות פיסית לשימוש קבוע בקנאביס.
אם כבר ניסית בעבר להפסיק או להפחית את השימוש שלך בקנאביס בוודאי שמת לב לתופעות כמו עצבנות, דכדוך או דיכאון, חרדה, קשיים להרדם בלילה, אובדן תאבון, מחשבות אובססיביות על שימוש בקנאביס ועוד…
אלו סימנים ברורים של התמכרות ותלות בקנאביס!

קבלת החלטה נחושה לתחילת גמילה מקנאביס:

לאחר שהגעת למסקנה והבנת עם עצמך שאתה מכור לקנאביס כדאי לקבל החלטה להתחיל בתהליך גמילה.
במידה ואתה חושש שלא תצליח לעמוד בפיתוי של עישון קנאביס עדיף להימע ככל שתוכל מחברת אנשים מעשנים.
ההחלטה שלך להתחיל תהליך גמילה מקנאביס חייבת להיות עם תאריך יעד מוגדר.
זרוק לפח את כל החפצים שלך שקשורים לשימוש ועישון בקנאביס
"רחוק מהעין רחוק מהלב" עצם המראה של קנאביס ודברים שקשורים לעישון שלו יכולים לגרום לך לכמיהה וחזרה לשימוש בקנאביס.
מהרגע שהחלטת להתחיל בתהליך גמילה ולהפסיק לעשן קנאביס זרוק לפח כל מה שמזכיר לך את העישון.
מומלץ למחוק את כל האפליקציות ואנשי הקשר שבאמצעותם התארגנת בעבר עם קנאביס.

שלוט על הדחפים שלך: כאשר אתה מנסה להיגמל מקנאביס ולהתחיל בתהליך הגמילה מסמים, דחף חזק לעשן עולה תמיד. ניהול ושליטה על הדחפים שלך הוא המפתח להצלחה.

פעילויות חדשות ותחביבים: כשאתה מתחיל בתהליך גמילה מקנאביס חשוב להקדיש זמן לתחביבים חדשים ופעילויות פנאי וספורט. הם עוזרים להסיח את דעתך מהרצון לחזור ולהשתמש בקנאביס.
פעילויות אלה יכולות להיות שחייה, רכיבה על אופניים, בישול, ריצה או קריאה.
חוסר פעילות מוביל לשעמום ושעמום מוביל לחזרה לשימוש.

פנה לאנשי מקצוע – ביחד זה עובד: התמכרות היא תופעה עוצמתית שמקורה בהלכי נפש עמוקים.
אי לכך אנשי מקצוע ומרכזי גמילה פרטיים יכולים לעשות את ההבדל. ניסיונות כושלים בתהליך גמילה מחלישים את כוח הרצון !
לכן מומלץ מאוד, במידה וכבר ניסית בעבר להיגמל משימוש בקנאביס וכשלת, לפנות ולקבל סיוע מאנשי מקצוע ומרכז גמילה פרטי אשר יודעים לטפל בבעיה מהשורש.
סיכויי ההצלחה להצליח בתהליך גמילה מקנאביס ולהישאר נקי עולים ללא הכר כאשר פונים ונעזרים בגורמים המתאימים.

למרכז גמילה שבטיא-גמילה מהימורים לחצו כאן


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: