הח"כים החדשים למדו על הכלים הפרלמנטריים שיעמדו לרשותם

יממה לפתיחתה החגיגית של הכנסת ה24 וטקס הצהרת האמונים של חברי הכנסת הנבחרים, הגיעו 17 חברי הכנסת החדשים שעוד טרם כיהנו בתפקיד זה ליום הכשרה מיוחד שהפיקה עבורם מזכירות הכנסת ובו הם למדו להכיר את הכנסת ומחלקותיה השונות וכן את לשכותיהם ומקומם במליאת הכנסת.

סרטון מסיור חברי הכנסת בוועדות ובמליאה בתום יום הכשרה. קרדיט: דוברות הכנסת – תדמית הפקות.


יום ההכשרה החל במפגש חגיגי של חברי הכנסת החדשים והנהלת הכנסת בכניסה לאודיטוריום הכנסת. טרם החל יום העיון באודיטוריום, הצטלמו חברי הכנסת החדשים לתמונתם הרשמית, אשר תלווה אותם במהלך כל כהונתם בפרסומים רשמיים מטעם הכנסת ובלוחות הנוכחות במשכן.

יו"ר הכנסת יריב לוין, בירך בפתח יום העיון את חברי הכנסת החדשים והוסיף: "יש כלל שגוי שאומר 'עשית ולא פרסמת – לא עשית, פרסמת ולא עשית כאילו כן עשית'. אני לא מאמין בדבר זה בכלל! הייתי בתחילה ח"כ אלמוני לחלוטין והייתי בהימורים אצל העיתונאים שאני לא ייבחר מחדש ובוודאי לא במפלגה שיש בה פריימריז. אמרתי לעצמי שאהיה קדנציה אחת אבל בתוכה אעשה דברים משמעותיים ואהיה שלם עם עצמי שניצלתי את הזמן וההזדמנות כדי לעשות דברים מדהימים ומשמעותיים. כאשר עושים עבודה איכותית ואמתית – בסוף רואים את זה. תתפרסמו, אבל על עשייה אמתית ולא על גימיקים.
חשוב לנהל ויכוחים במלוא עוצמה וללא מורא אך תעשו זאת בשפה מכובדת ובאופן שמכבד אחד את השני.
המקום כאן הוא מאוד יצרי ונותן מקום לייצר פרובוקציות ובעלי עוצמה. חשוב לנהל ויכוחים במלוא עוצמה וללא מורא אך תעשו זאת בשפה מכובדת ובאופן שמכבד אחד את השני".

מנכ"ל הכנסת, סמי בקלש בירך את חברי הכנסת החדשים ואמר כי הכנסת ערוכה לתת מענה מלא ע"מ שיוכלו למלא את תפקידם בהצלחה רבה.

מזכירת הכנסת, ירדנה מלר הורוביץ, האחראית על קיום יום ההכשרה ותכניו, פתחה והנחתה את הכנס כשהיא מציגה את מגוון הכלים הפרלמנטריים בהם יכולים חברי הכנסת להשתמש על מנת להשפיע על סדר היום הפרלמנטרי והציבורי בהם הצעות חוק, שאילתות, הצעות לסדר, נאומים בני דקה ועוד.

היועצת המשפטית של הכנסת, עו"ד שגית אפיק בירכה את חברי הכנסת החדשים וסיפרה על יום עיון נפרד שייערך ביום רביעי ושירכז את כל נושא החקיקה של חברי הכנסת וכן את ההיבטים החוקתיים של חברי הכנסת עצמם – חסינות, חוק האתיקה, הצהרת הון וכדו'


מנהל חטיבת המידע של הכנסת, שמואל חזקיה נאם בפני חברי הכנסת החדשים על החטיבה המופקדת על ניהול הידע והמידע הפרלמנטרי בכנסת ומספקת שירותי מידע לחברי הכנסת.

דובר הכנסת ומנהל מערך הדוברות, שמוליק דהן סקר בפני חברי הכנסת החדשים את מערך הדוברות של הכנסת ונאם על הקשר בין העשייה של חברי הכנסת לתקשורת. עוד נאמו בפני חברי הכנסת החדשים, דן עמר מנהל חטיבת התפעול וחשב הכנסת, חיים אבידר. בכל הנאומים קיבלו חברי הכנסת סקירות מקצועיות על עבודתם ועל הכלים שיסייעו להם בכך.

בתום יום העיון יצאו חברי הכנסת לסיור מקיף במשכן, בהדרכת מזכירת הכנסת ירדנה מלר הורוביץ. תחנות הסיור כללו את ועדות הכנסת, חדרי הסיעות, מזנונים ועוד. בהגיעם לאולם המליאה, גילו לראשונה חברי הכנסת את מקומם לשנים הקרובות. מזכירת הכנסת פירטה מעל גבי דוכן יו"ר הכנסת את אופן הנאומים, השאילתות וכדו'. לאחר מכן, התנסו חברי הכנסת בהצבעה במערכת הממוחשבת של המליאה.

(קרדיט תמונות: דני שם טוב, דוברות הכנסת)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: