ילד בן 3 נדרס למוות לאחר שנפגע מרכב בכפר מיימון שבשדות נגב

בשעה 14:12 התקבל דיווח על ילד שנפגע מרכב במושב כפר מיימון שבמועצה אזורית שדות נגב. חובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח סורוקה ילד כבן 3 עם פגיעה רב מערכתית במצב קריטי תוך כדי ביצוע פעולות החייאה. למרבה הצער, בבית החולים נקבע מותו.

שוטרים במקום, נהג הרכב הפוגע עוכב במקום ונפתחה חקירה בידי בוחן תאונות דרכים ממרחב הנגב.


מחקירת האירוע עולה כי הפעוט תושב המושב שוקדה שיחק בגן השעשועים בכפר מימון הסמוך. הילד, ראה את אביו מגיע עם המכונית ורץ לקראתו, עקף גדר בטיחות וקפץ לכביש, רכב אחר, שבו נהג תושב המושב בן 30, פגע בו. הלוויתו תתקיים במוצאי השבת בירושלים.

במושב שוקדה שבו גדל הילד כתבו לאחר שנודע על האסון: "בצער רב ובלב נקרע וכואב אנו מודיעים על פטירתו של הילד היקר רך בשנים שילה סעד שנקטף בדמי ימיו בתאונת הדרכים הנוראה ערב שבת וחג שביעי של פסח. משפחת המושב מחבקים ועוטפים את המשפחה והילדים באבלכם הכבד."

חובש רפואת חירום רכוב על אופנוע מד"א גד שפרר סיפר: "הילד שכב על הכביש כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפגיעה רב מערכתית קשה מאוד. הוא היה ללא דופק וללא נשימה, הכנסנו אותו לניידת טיפול נמרץ תוך כדי ביצוע פעולות החייאה ופינינו אותו תוך המשך טיפול רפואי לבית חולים כשמצבו קריטי."

נתי אטיאס חובש באיחוד הצלה שטיפל בילד סיפר: "כשהגעתי למקום הילד שכב על הכביש הוא היה מחוסר הכרה ללא דופק ונשימה, ביצענו פעולות החייאה ובהמשך הוא פונה בניידת טיפול נמרץ תוך כדי פעולות החייאה לבית החולים להמשך טיפול."

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, בעשור האחרון מתו במהלך חג הפסח 59 ילדים מהיפגעות, מתוכם 37% ממקרי התמותה נגרמו מתאונות דרכים.


אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "החג עוד לא הסתיים ושוב אנו שומעים על תאונה מחרידה של פעוט ליד גן שעשועים. חשוב להבין שלילדים אין חוש סכנה או יכולת להעריך מרחק ומהירות. לכן מומלץ להפריד בין סביבת המשחקים לבין אזור תנועת כלי רכב. במקביל על הנהגים לנהוג באחריות ובאיטיות תוך תשומת לב מרבית, בעיקר באזור גני שעשועים ואזורי משחק של ילדים".

(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: