מנסור ‏עבאס: "אינני רוצה להיות חלק מגוש הימין או השמאל – רק מייצג את דרישות הציבור הערבי"

יו"ר רע"ם מנסור עבאס בנאום הושטת יד להרכבת הממשלה:

‏"עומד מולכם היום באווירת חג הפסח וערב חודש הרמדאן, ונושא תפילה של תקווה וחתירה בלתי מתפשרת לחיים משותפים על בסיס כבוד ושוויון אמיתי. המכנה המשותף של כולנו גדול מזה שמפריד בינינו.


אני, שעומד בראש התנועה הפוליטית הגדולה ביותר בחברה הערבית, דוגל באומץ רב בחזון של שלום, שותפות וסובלנות בין העמים. אני מושיט יד בשמי ובשם חבריי כדי לייצר הזדמנות לחיים משותפים.

‏זו העת לחפש את המכנה המשותף, זה הזמן ליצור מציאות אחרת עבור כל האזרחים במדינה. תיאורים רבים עלו: "לשון המאזניים, ממליך המלכים" ועוד. אינני מסתנוור מזה. אינני רוצה להיות חלק משום גוש בימין או בשמאל. אני כאן בשם הגוש שבחר בי לייצג את בני עמי."

איתמר בן גביר יו"ר מפלגת עוצמה יהודית אמר בתגובה לדבריו של מנסור עבאס: "נאום מנסור עבאס מנסה להציג כ- "דובי חמוד" את מי ששייך לתנועה האיסלאמית, תומך בחמאס, ומקדש רוצחי תינוקות. קואליציה שתישען על עבאס תהיה הסוף של הימין ואין לנו מנדט לפעול כך. וקואליציה עם המשותפת ומרצ תשלח את בנט וסער הביתה ואין להם מנדט לפעול כך. אני קורא לכל שותפנו בימין להקים יחד ממשלת ימין מבלי להתבסס על התנועה האיסלאמית תומכת החמאס".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: