חקירת שני שבח"ים במזרח ירושלים העלתה שהיו מעורבים בפיגועי ירי ומטענים

ערנותם של השוטרים הביאה למעצרם של שני שוהים בלתי חוקיים במזרח ירושלים. אחד מהם שוחרר בתום חקירה ראשונית אך נעצר בשנית עת התברר כי שותפו שהועבר למתקן הכליאה הסליק בגופו מספר מכשירי סלולר.

חקירה העלתה חשד כי השניים מעורבים בפעילות טרור בשנה החולפת. כנגדם הוגש היום כתב אישום מטעם הפרקליטות הצבאית בבית המשפט.


שוטרי מחוז ירושלים הפועלים למען ביטחון ושלום הציבור ושמירת הסדר, הבחינו בשעת לילה מאוחרת של יום 14.3.21 בעת סיור שגרתי בין סמטאות העיר העתיקה בשני צעירים בשנות ה-20 לחייהם שעוררו חשדם.

בדיקתם של השניים העלתה בשלב ראשוני כי מדובר בשוהים בלתי חוקיים תושבי ג'ילזון שלטענתם נכנסו לתחומי מדינת ישראל לאחר שקפצו מעל הגדר.

הם הועברו לחקירה בתחנת המשטרה הסמוכה בעתיה הוחלט לשחרר את אחד החשודים (20) והוא הורחק אל המחסום, ואילו שותפו (23) נעצר בתום החקירה מאחר ולחובתו עבר ביטחוני בשנים האחרונות והוא הועבר למחרת היום אל מתקן כליאה עופר אז בבדיקת שיקוף התגלה כי בגופו מוסתר דבר מה ובירור מעמיק העלה כי מדובר בשישה פלאפונים אותם התכוון, לדבריו, למכור בין כותלי הכלא לאסירים תמורת עשרות אלפי ש"ח.

החשוד הושב אל חדר החקירות במרחב דוד של המשטרה שם הודות לחקירה מקצועית החל החשוד לגולל בפני חוקריו כי הוא ושותפו היו מעורבים במספר אירועי פח"ע- 4 אירועי ירי ו-2 אירועי השלכת מטענים במהלך החודשים ספטמבר- אוקטובר 2020, לעבר היישוב בית-אל.

מעצרו של החשוד הוארך בבית המשפט הצבאי באיו"ש במספר ימים לטובת המשך החקירה ובמקביל לכך פעלה המשטרה אל מול גורמי צה"ל במטרה לאתר את שותפו ואכן זה אותר בביתו ונעצר על ידי הצבא בתאריך 24.3.21 והועבר לחקירה במשטרה אף הוא. בחקירתו קשר עצמו לחשדות המיוחסים לו הקושרים אותו לעצור עמו נתפס בעיר העתיקה.


לפני מספר ימים, עם תום פעולות החקירה שערכה המשטרה, הוגשה הצהרת תובע מטעם הפרקליטות הצבאית והיום הוגש כתב אישום בבית המשפט הצבאי באיו"ש.

(קרדיט: דוברות המשטרה)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: