‏גנץ: נתניהו בניגוד עניינים בנושא מינוי שר משפטים – ביקשתי מהיועמ"ש לבחון את כשירותו"

שר המשפטים ויו"ר כחול לבן, בני גנץ, קיים היום הצהרה מיוחדת לאור פקיעת כהונתו כשר משפטים והשארת המשרד ללא שר.

גנץ אמר: "אי מינוי שר משפטים הוא הוכחה ניצחת שנתניהו נמצא בניגוד עניינים בין האישי לבין המדינה. לכן, שלחתי מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, שבו אני מבקש ממנו לבחון את כשירותו של נתניהו לעמוד בראשות הממשלה.


תהיה החלטת היועץ אשר תהיה- כתב אישום חמור מונח היום על השולחן נגד ראש הממשלה ושותפיו לפשע. זו קריאת השכמה לכל האנשים הישרים בפוליטיקה- אנחנו בשעת חירום.

גנץ פנה לראשי המפלגות ואמר: "אל תתנו את ידכם להמלצה על נאשם בפלילים ששם את האינטרס שלו לפני אינטרס המדינה. אל תאפשרו לו לקבל מנדט בלתי מוסרי מבחינה ציבורית להרכבת ממשלה. ולאלו שמאמינים להבטחות הסרק שלו- חשוב שתבינו: זו בדיוק המזימה שלו- הוא ישתמש- ויזרוק. הוא יבטל את הממשלה הפריטטית, יחזיר את שליחיו למשרד המשפטים, ולאחר מכן יבטל את ההבטחות שלו לכם, ויגרור אותנו למערכת בחירות חמישית תחת שלטון יחיד".

גנץ פנה לעובדי משרד המשפטים ואמר: "גם אם אין שר משפטים, יש לכם גיבוי מלא. אני יודע שאתם מסורים אך ורק לתפקידכם, לציבור, ולחוק. ברוח ימי פסח, בהם נעשה ניסיון לשבור את עם ישראל, אני פונה אליכם שומרי הסף, להמשיך ולבצע את עבודתכם נאמנה בבחינת- וְכַאֲשֶׁר יְעַנּוּ אֹתוֹ כֵּן יִרְבֶּה וְכֵן יִפְרֹץ".

גנץ נשאל לגבי רכש החיסונים וענה: "כחול לבן לא תמנע אספקת חיסונים רציפה במדינת ישראל. צריך לעשות את זה נכון ובצורה מסודרת- לראות כמה חיסונים צריך, כמה נצטרך, מה המחיר שלהם, מה החוזים המסחריים שכובלים אותנו. באותה מידה, כשם שיש חשיבות לחוסן בריאותי יש חשיבות לחוסן חוקתי במדינת ישראל ואי מינוי שר משפטים ופגיעה מתמשכת ומכוונת היא מסוכנת לא פחות לחברה הישראלית.


צילום: אלעד מלכה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: