אחרי שנה: ‏הממשלה אישרה את פתיחת מעבר הגבול לסיני ביום שלישי

אחרי שנה שהיה סגור: ועדת השרים אישרה לפני זמן קצר (שישי) את אישור פתיחת מעבר הגבול לסיני.

על פי התקנות שהממשלה אישרה, רשות שדות התעופה תווסת את מספר היוצאים והנכנסים דרך מעבר גבול טאבה לכ-300 נוסעים יוצאים ו-300 חוזרים ביום כצעד ראשוני.


הוויסות יתבצע באמצעות מכירה מוגבלת של אגרות המעבר, ובעת היציאה נדרש להציג את אישור התשלום ליום המבוקש. לא תהיה הגבלה על חזרה לישראל לבעלי אזרחות.

בהודעה משותפת ממשרד ראש הממשלה, משרד הבריאות ומשרד התחבורה נמסר כי התקנות יחלו באופן הבא:

1. הארכת התקנות הקיימות עד ליום חמישי, ה-8.4.21.
2. התאמת נוסח התקנות לצו בידוד בית, כך שמחוסן או מחלים שנחשף לחולה מאומת, או ששהה באותו בית עם חייב בבידוד שלא בנפרד ממנו, יהיה רשאי לעלות על טיסה.

כמו כן, אושר להטיל על מנכ"ל משרד התחבורה לרכז עבודת מטה שתכלול את משרדו לצד משרדי האוצר, הביטחון, ביטחון פנים, פנים, תיירות, בריאות והמל״ל, שתבחן דרכים להגדלת קיבולת מעבר הנוסעים הנכנסים לישראל או יוצאים ממנה, ולהמליץ על יישום פתרון קונקרטי, עד ליום שני, ה-5.4.21.

בנוסף, אישרה הממשלה כי החל מיום שלישי, ה-30.3 ועד יום שני, ה-12.4 רק הבאים, שבידם אגרה תקפה לאותו היום, יוכלו לצאת ממעבר טאבה:
1. מחוסנים ומחלימים.
2. מי שיוצא למקום מגורים קבוע והציג אסמכתא לוועדת החריגים.
3. מי שאינו אזרח או תושב קבע.
4. לצורך הומיניטרי חריג או חיוני חריג באישור ועדת החריגים.
5 . נציג זר ושליח ישראלי.


זאת ועוד, נקבע כי המעברים היבשתיים מהם ניתן להיכנס לארץ הם טאבה ונהר הירדן בלבד, ובכפוף לכך שיפעלו בהתאם להוראות תקנות הגבלת פעילות ותקנות חובת הבדיקה.

שרת התיירות, אורית פרקש הכהן אמרה היום: "שמחה לבשר כי בדקות אלה מצביעים בממשלה על כללי פתיחת מעבר טאבה, החל מיום שלישי הקרוב, לאחר מעל לשנה של סגירה. זו התחלה. חג שמח לכולם, כולל לאוהבי סיני."

(צילום: חדשות כל העולם)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: