נשיא המדינה ביקר בתערוכה "יש ריח לאמנות" בגלריית החווה בחולון

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ביקר אתמול, חמישי, י"ב בניסן, 25 במרץ, בתערוכה "יש ריח לאמנות" בחולון.

בתערוכה לוקחים חלק 58 מעצבים ואומנים ישראלים ובינלאומיים המציגים שורה ארוכה של עבודות עיצוב ואמנות ייחודיות – לכולן קשר לחוש הריח. את הביקור ליוו ראש העיר חולון מוטי ששון ואוצר התערוכה, מנהלת המרכז הרפואי וולפסון, ד״ר ענת אנגל, ומנהל מחלקת אף, אוזן וגרון במרכז הרפואי וולפסון פרופ' יהודה רוט. פרופ' רוט עוסק במשך עשרות שנים בהיבטים הרפואיים, המחקריים והתרבותיים של חוש הריח במסגרת עבודתו במרכז הרפואי.


הנשיא סייר בתערוכה, שמע על המיצגים השונים ואמר: "השנה האחרונה תעתעה בחוש הריח שלנו. היו שאיבדו את חוש הריח וגם המסכות מנעו מאתנו ריחות מוכרים כל כך. במקום ריחות טבעיים הרחנו בעיקר אלכוהול לחיטוי, כפפות ומטושים. פתאום גילינו כמה שהחוש הזה, השולי כביכול, האינטימי כל כך, הוא מרכזי וחשוב. כמה שאיננו מוכנים לוותר עליו."

הנשיא הודה לאוצרים ולראש העיר על ההזמנה ואיחל חג פסח שמח ובריא.

ד"ר ענת אנגל מנהלת המרכז הרפואי וולפסון:
בימים בהם הקורונה מסכנת את חוש הריח, הפך הפרויקט האומנותי הייחודי לחשוב ולאקטואלי מאד.
מרפאת הריח הייחודית בוולפסון מתמחה בתחומי טיפול ייחודיים.
צוות המחלקה עוסק בפעילות מחקרית מגוונת, כחלק מקידום חדשנות עם ראיה לעתיד ואימוץ אסטרטגיות של קידום רפואת המח, והשפעות של גירוי חושי סביבתי כמו חוש הריח, על ריפוי והחלמה.

פרופ' יהודה רוט רופא בכיר במערך האף אוזן גרון במרכז הרפואי וולפסון:
״מרפאת הריח הייחודית שלנו משרתת את כל הארץ. מחקרינו המגוונים זוכים לתשומת לב רבה מצד חוקרים וחברות מסחריות. מטרתי לבחון השפעה של חומרים מבוססי-ריח על התנהגות ויכולות קוגניטיביות. התערוכה היא חלק מהמחקר וגם אמצעי לשתף שוחרי אמנות ומדע בתחום המקסים הזה״׳.

קרדיט צילום: קובי גדעון/ לע"מ.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: