כתב אישום נגד 2 תושבי אזור המרכז בחשד שפרצו ל-2 דירות מגורים בטירת כרמל

המשטרה פתחה בחקירה לפני כחודש עם קבלת דיווח במוקד 100 בדבר שני אנשים שככה"נ פרצו לדירה בטירת כרמל.

שוטרי משטרת ישראל שהגיעו למקום עצרו את 2 החשודים, תשובי בת ים בשנות ה- 20 לחייהם ומצאו ברשותם פרטי רכוש רבים החשודים כגנובים, כסף מזומן וכלי פריצה.

מכתב האישום שהוגש לבית המשפט השלום בחיפה עולה כי החשודים הצטיידו מבעוד מועד בכלי פריצה ועל מנת לפרוץ לדירות מגורים בטירת כרמל.

בתוך כך, במהלך החודשים פברואר ומרץ, החשודים פרצו ל- 2 דירות מגורים בטירת כרמל וגנבו מהם כסף מזומן ותכשיטים רבים.

מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת והבוקר, כאמור, בתום חקירה מאומצת, הגישה חטיבת התביעות של משטרת ישראל כתב אישום נגד החשודים בעבירות של פריצה לדירה, קשירת קשר לפשע והחזקת כלי פריצה וכן בקשה למעצרם עד תום ההליכים.

המאבק בעבירות הרכוש: במהלך תקופת החגים קיים פוטנציאל גבוה מהרגיל לפריצות לבתים עקב היעדרות המשפחות שייצאו לחגוג את החגים מחוץ לביתם. משטרת ישראל פועלת כל העת במישור הגלוי והסמוי, לשמירה על רכושם של אזרחי ישראל. במהלך תקופת החגים תמשיך המשטרה למנוע, לסכל, לחקור ולפעול נגד כנופיות פורצים ועברייני הרכוש באשר הם. על אף מגמת הירידה העקבית בשנים האחרונות בשיעור הפריצות ועבירות הרכוש, אנו ממליצים לכל מי שיוצא מביתו לתקופה ממושכת במהלך ימי החג, לנקוט במספר פעולות מניעה:
🔹מומלץ להשאיר אור דולק בתוך הבית ולהשאיר תאורת גינה דולקת בשעות החשיכה.
🔹לא להשאיר מפתחות במקומות "מוכרים" כגון: ארון חשמל, עציץ או מתחת לשטיח הכניסה לבית.
🔹רצוי להשאיר רדיו דולק בתוך הבית המדמה נוכחות אנשים (לא בעוצמה העלולה להפריע לשכנים).
🔹במקרה של נסיעה ממושכת- מומלץ לעדכן שכנים קרובים בדבר שהייתכם הארוכה מחוץ לבית ע״מ שיפקחו עין ודרכי התקשרות במידת הצורך.
🔹כדאי להסתייע בשכן קרוב שיאסוף מכתבים/עיתונים הנערמים בכניסת הבית ועלולים להעיד על היעדרותכם הממושכת.
🔹אם בחרתם לשתף באופן פומבי ברשתות החברתיות בדבר החוויות והתמונות בנופש בזמן אמת, מומלץ להגדיר את יכולות הצפייה בשיתופים אלו רק לחברים, ובכל אופן להימנע מהכרזה פומבית אודות היעדרות ממושכת מהבית.

(צילומים של כלי הפריצה ששימשו עפ״י החשד את החשודים: קרדיט: דוברות המשטרה)

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: